Музей у кишені
Культура

Музей у кишені

Найкращі iOS-додатки для шанувальників образотворчого мистецтва

К.С., 8 липня 2016 564 0

Давно відомо, що за допомогою смартфонів та планшетів можна не лише «зависати» у соцмережах, але і долучатися до світової культури.

ZAXID.NET обрав декілька додатків, які можуть стати корисними для тих, хто захоплюється світовим мистецтвом.

Artfinder

Простий додаток, який дозволяє завжди бути в курсі останніх тенденцій у живописі. Програма є великою добіркою творів сучасного мистецтва, яка щодня оновлювається. По суті, це гігантський магазин живопису, в якому користувач може милуватися картинами і при цьому отримувати про них практичну інформацію  (габарити полотна, матеріали тощо). Практично будь-яку картину з програми можна придбати. До тогож з урахуванням бюджету.

Кожною знахідкою можна поділитися у соцмережах. Також полотна можна додавати в список бажань. Продавати свої колекцію можуть і незалежні художники та галереї.

Найкорснішим цей додаток може стати для колекціонерів, адже тут з'являється нова інформація про тисячі аукціонів. Фахівці щодня оновлюють рубрику «Art of the day», до якої також входять ексклюзивні статті та інтерв'ю з художниками та галеристами.

Джонас Алмгрен, засновник та генеральний директор Artfinder, сказав, що місія проекту полягає в тому, щоб влаштувати революцію в процесі купівлі-продажу предметів мистецтва.

Artsy

Додаток, що містить каталог образотворчого мистецтва та інсталяцій. Розробники реалізували гарну та плавну анімацію, яка дозволяє милуватися зображеннями, не відволікаючись на елементи інтерфейсу.

Картини розділені за темами, за авторами, за стилями та напрямками, при цьому в будь-який момент можна переглянути аналогічні (за допомогою одного з цих параметрів) роботи. Artsy підійде як для перегляду картин, так і для їх придбання.

Pocket Art Gallery

Додаток дозволяє створити власну віртуальну галерею, вивішуючи твори знаменитих художників, накладені на реальність.

Користувач може «повішати» будь-який шедевр у власній вітальні або на вулиці. Віртуальні картини зможуть побачити всі користувачі програми. Своїми неіснуючими галереями можна поділитися у соціальних мережах.

На жаль, прив'язувати розташування картини можна тільки до певних фізичних об'єктів.

Вибравши твір, можна також отримати інформацію про художника, вивчити історію твору або інтерпретацію того, що він зображує.

iMuseum

Найпростіше додаток, який цілком вправно може визначити, які музеї знаходяться поруч із вами та показує шлях до них. Більше програма не вміє нічого.

Sotheby's Catalogue

Додаток, випущений знаменитим аукціоном, по суті є його електронним каталогом. Але він є цікавий не лише для покупців. Він дозволяє докладно вивчити найдорожчі арт-об'екти наших днів.

Art Authority

Докладний каталог європейського мистецтва, в якому зібрані найвідоміші твори починаючи з античності і до наших днів, виглядає як віртуальний музей. 70 тис. експонатів представлені у восьми «залах», організованих за хронологічним принципом. Кожний твір має вичерпний опис.

На окрему увагу заслуговує інтерфейс, який максимально нагадує музей, нехай і віртуальний.

Tate Guide to Modern Art Terms

Цей додаток – абетка сучасного мистецтва від однієї з найвідоміших в світі галерей. Він «розшифровує» понад 300 термінів, які використовують арт-критики та художники.

Це справжня енциклопедія, де в доступній та лаконічній формі представлено все, що пов'язано з сучасним мистецтвом: історія, основні напрямки, представники.

artCircles

artCircles ідеально підійде для тих, хто не особливо бажає заглиблюватись в теорію, але при цьому хоче мати базове уявлення про напрямки сучасного мистецтва. Весь контент розміщений у чотирьох секціях: Art achievement, Word, Nature, Colors. У доступній формі додаток розповідає про конкретний напрямок, художника або окрему роботу.

 Introducing Postmodernism

 По суті це переведення в інтерактивну форму 189-сторінкового ілюстрованого бестселера Introducing Postmodernism.  Автори програми анонсують її так: вона пояснить, що спільного у Мерилін Монро, Діснейленда та Салмана Рушді. Додаток анімований та дозволяє робити нотатки, які можна негайно відправляти у Facebook.

 Art history: modern and contemporary

 Art history: modern and contemporary - аудиокурс для тих, хто лише починає цікавитись мистецтвом. 12 випусків, кожен в середньому довжиною у п'ять хвилин, розповідають про те, як змінювався світ починаючи з XIX століття і які напрямки у мистецтві це породжувало.

Abstract Art and Cubism - Classic Painters Art Gallery

Цей додаток - гід по найвідоміших напрямків у мистецтві XX століття. Abstract Art and Cubism - майже справжня галерея в кишені, де зібрано більше сотні основних робіт кубізму та абстракціонізму. Всі роботи представлені на білому тлі з фактично музейними табличками. Загалом, створена повна ілюзія зустрічі з твором.

Second Canvas Museo del Prado

Мабуть, одне з найкрасивіших додатків про мистецтво для гаджетів. Він дозволяє розглянути всі найдрібніші деталі (навіть ті, які практично непомітні «вживу») шедеврів Гойї, Веласкеса, Ель Греко та інших видатних художників з колекції музею Прадо у Мадриді. Для багатьох експонатів доступний «ультрафіолетовий» режим перегляду, за допомогою якого можна вивчити, як велася робота над картиною, заглядаючи в різні шари картини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук