Музику в живописі та графіці презентує у Львівській філармонії художник Микола Ступінський

КультураМарічка Крижанівська, 19 вересня 2018, 13:21 381 0

У його живописі та графіці присутня музика, з неї він черпає натхнення, бо є великим меломаном. У філармонії відкрив персональну виставку львівський художник Микола Ступінський.

Він – великий меломан, зокрема класичної музики. Тому виставка у стінах філармонії була його мрією, і ось вона здійснилася.

«Я майже на всіх концертах і в філармонії, і в органному залі бачу його з дружиною. Вони насправді великі любителі музики. Мені здається, що це надихає його малювати такі портрети відомих музикантів», – поділилася враженнями від виставки Богдана Фроляк, композиторка, лауреатка Національної премії ім. Т. Шевченка.

І справді, зізнається Микола Ступінський, часто малює під музику або під враженням від концертів.

«Ти приходиш після концерту, ти заряджений такою якоюсь позитивною енергією, таким дивом кожного разу від концерту і ти просто прагнеш намалювати якусь картину, якісь рисунки», – розповів художник.

Цей митець має великі сентименти до класики в образотворчому мистецтві, але переносить його ближче до сучасного покоління. Творить у двох техніках: живописі та графіці. І щоразу в його полотнах присутній глибокий символізм.

«Щоразу я переконуюся, що це дуже глибоко наповнена особистість. І це наповнення постійно виражається і в його живописі, і в його стосунках з іншими людьми», – каже галеристка Галина Тринцолин.

На виставці публіка має нагоду оглянути портрети відомих виконавців та композиторів, як от Мирослав Скорик. Але художника приваблюють музиканти і поза стінами філармонії, до прикладу, вуличні музиканти. Так з'явився портрет хлопця, що грає на кобзі на вулицях Львова.

«Він мене привабив своєю колоритністю. У ньому дуже цікаво поєднуються сучасність і минуле. Тому що він по типажу такий хлопчина сучасний, але інструмент давній – кобза. Це якесь таке єднання минулого і сьогодення», – пояснив Микола Ступінський.

Виставка доступна для огляду упродовж двох тижнів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук