МВФ перегляне кредитну програму для України через скасування статті про незаконне збагачення

Лише після перегляду програми Фонд прийматиме рішення про надання Україні чергового кредитного траншу

ЕкономікаЮрій Братюк, 19 березня 20195470

Міжнародний валютний фонд не скасовуватиме програму кредитування для України через скасування статті про незаконне збагачення, проте перегляне умови кредитування. Про це повідомила міністр фінансів України Оксана Маркарова в ефірі «Радіо НВ».

За її словами, міжнародні партнери України стурбовані рішенням Конституційного суду, який визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення, і піднімають це питання на всіх зустрічах. Зазначається, що лише після перегляду програми Фонд прийматиме рішення про надання Україні чергового кредитного траншу.

Міністр додала, що технічна місія МВФ, яка перебувала в Україні 5-13 березня технічна місія піднімала питання про скасування статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення, оскільки вона була частиною антикорупційної реформи, але сама зустріч «пройшла досить позитивно».

За словами Маркарової, після завершення технічної місії, в Україні розпочне роботу оціночна місія МВФ, по завершенню якої відбудеться перегляд програми МВФ - попередньо в травні-червні.

Раніше антикорупційна організація Transparency International заявила, що скасування статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення є порушенням міжнародних зобов'язань України і може призвести до замороження безвізового режиму з ЄС.

Як писав ZAXID.NET, 26 лютого Конституційний суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає притягнення до відповідальності за незаконне збагачення. Подання з проханням перевірити на відповідність Основному закону цю статтю 59 народних депутатів направили до Конституційного суду 12 грудня 2017 року.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення запровадили 26 листопада 2015 року. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації.

Водночас щодо цього рішення була розбіжна думка судді Конституційного суду Сергія Головатого. На його переконання, стаття 368-2 є цілком конституційною та не має дискримінувальної дії щодо підозрюваних. За рішення, яке ухвалив КСУ, Головатий не голосував.

В Україні справи стосовно незаконного збагачення порушені щодо заступника голови Служби безпеки Павла Демчини, колишнього військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика, міністра інфраструктури Володимира Омеляна, екс-чиновника Генпрокуратури Дмитра Суса та інших високопосадовців.

Після резонансу, якого набула новина про скасування цієї статті Кримінального кодексу, представниця президента у Верховній Раді Ірина Луценко заявила, що президент Петро Порошенко має намір найближчим часом внести до Верховної Ради як невідкладний новий законопроект щодо кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук