Ірина Луценко анонсувала нову статтю ККУ про незаконне збагачення

З її слів, нова стаття відповідатиме Конституції України

Президент Петро Порошенко має намір найближчим часом внести до Верховної Ради як невідкладний законопроект щодо кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, в якому будуть враховані зауваження Конституційного суду, заявила представниця президента у Верховній Раді Ірина Луценко у середу, 27 лютого.

«Президент України обурений тим, що така стаття може випасти із Кримінального кодексу, і він у найближчий період подасть невідкладний законопроект, у якому ця стаття буде виписана як кримінальна відповідальність за корупційні злочини. Але ніхто не скасовував і Конституції України. Ви знаєте, 63 стаття, принцип презумпції невинуватості, де слідчі і правоохоронні органи повинні доводити факти будь-яких кримінальних злочинів, у тому числі й цей злочин. Тому президент подасть як невідкладний законопроект, де будуть враховані зауваження Конституційного суду. І ця стаття буде повернута вже без невідповідності українській Конституції», – зазначила Луценко, яку процитував «Укрінформ».

За її словами, законопроект буде поданий у парламент невідкладно, «як тільки спеціалісти [його] напишуть».

«Цей законопроект має бути розглянутий як невідкладний у парламенті – терміни його розгляду, як правило, завжди скорочені», – додала представниця президента у ВР.

Нагадаємо, 26 лютого Конституційний суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає притягнення до відповідальності за незаконне збагачення. Подання з проханням перевірити на відповідність Основному закону цю статтю статтю 59 народних депутатів направили до Конституційного суду 12 грудня 2017 року.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення запровадили 26 листопада 2015 року. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації.

Ця стаття ККУ, серед іншого, передбачає позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна за набуття чиновником активів у значному розмірі, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами, а також передачу посадовцем таких активів іншій особі.

Ті самі діяння, вчинені службовою особою, яка займає відповідальне становище, караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Діяння, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Як відомо, справи стосовно незаконного збагачення порушені щодо заступника голови Служби безпеки Павла Демчини, колишнього військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика, міністра інфраструктури Володимира Омеляна, екс-чиновника Генпрокуратури Дмитра Суса та інших високопосадовців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук