Допомогу МВФ та безвіз можуть заморозити через скасування статті про незаконне збагачення

Скасування статті є порушенням міжнародних зобов'язань України

СуспільствоЮрій Братюк, 1 березня 201920511

Міжнародні партнери можуть призупинити дію низки угод з Україною через резонансне рішення КС щодо касування статті КК про незаконне збагачення.

Про це повідомляється на сайті міжнародної організації з боротьби з корупцією Transparency International. Зазначається, що скасування статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення є порушенням міжнародних зобов'язань України і може призвести до замороження безвізового режиму з ЄС.

«Справи чиновників, звинувачених в корупції, необхідно розслідувати, а верховенство права має бути відновлено. Якщо рішення не буде знайдено, то є всі шанси, що безвізовий режим з ЄС та фінансова допомога МВФ будуть заморожені, а це в свою чергу загрожує економічному розвитку країни», - заявила голова правління Transparency International Делія Феррейра Рубіо.

Уряд України має взяти відповідальність за справи про незаконне збагачення, які слідчі змушені будуть закрити через рішення КС, наголошують у Transparency International.

Як писав ZAXID.NET, 26 лютого Конституційний суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає притягнення до відповідальності за незаконне збагачення. Подання з проханням перевірити на відповідність Основному закону цю статтю 59 народних депутатів направили до Конституційного суду 12 грудня 2017 року.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення запровадили 26 листопада 2015 року. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації.

Водночас щодо цього рішення була розбіжна думка судді Конституційного суду Сергія Головатого. На його переконання, стаття 368-2 є цілком конституційною та не має дискримінувальної дії щодо підозрюваних. За рішення, яке ухвалив КСУ, Головатий не голосував.

В Україні справи стосовно незаконного збагачення порушені щодо заступника голови Служби безпеки Павла Демчини, колишнього військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика, міністра інфраструктури Володимира Омеляна, екс-чиновника Генпрокуратури Дмитра Суса та інших високопосадовців.

Після резонансу, якого набула новина про скасування цієї статті Кримінального кодексу, представниця президента у Верховній Раді Ірина Луценко заявила, що президент Петро Порошенко має намір найближчим часом внести до Верховної Ради як невідкладний новий законопроект щодо кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук