МВФ схвалив нову кредитну програму для України на 3,9 млрд доларів

Перший транш в рамках нової програми складе 1,4 млрд доларів і, ймовірно, надійде до 25 грудня цього року

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 19 грудня 20182740

Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) схвалила програму підтримки економічної політики (stand-by arrangement, SBA) для України на суму 3,9 млрд доларів і перший кредитний транш на 1,4 млрд доларів, повідомив президент України Петро Порошенко.

«Як і домовлялися з директором-розпорядником МВФ Крістін Лагард, Рада директорів МВФ ухвалила програму допомоги stand-by для України на 14 місяців на загальну суму 3,9 млрд доларів США. Схвалено і рішення про виділення в рамках цієї програми першого траншу на 1,4 млрд дол., що відбудеться вже найближчим часом», – написав він у Facebook у вівторок, 18 грудня, пізно ввечері.

Міністерство фінансів України уточнило, що очікує надходження першого траншу до 25 грудня цього року, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

У своєму прес-релізі МВФ уточнив, що перший транш буде надано відразу після затвердження програми, тоді як виділення інших траншів залежатиме від результатів піврічних переглядів.

Пріоритетами програми є:

  • збереження бюджетної консолідації і подальше зниження держборгу;
  • подальше зниження інфляції при збереженні гнучкого обмінного курсу;
  • зміцнення фінансового сектора, сприяння в поверненні активів і відновлення банківського кредитування;
  • просування комплексу структурних реформ, особливо в сфері покращення податкового адміністрування, приватизації та управління.

Окремим пріоритетом нової програми є подальший прогрес в антикорупційних реформах.

У МВФ зазначили, що разом з підтримкою Світового банку і Європейського союзу, нова програма співпраці допоможе Україні заповнити її фінансові потреби.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук