МВФ затвердив виділення Україні 5 млрд доларів

Перші 2,1 млрд доларів від МВФ Україна отримає негайно

Рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) в ніч на середу, 10 червня затвердила нову 18-місячну програму stand by для України на понад 5 млрд доларів з негайним виділенням 2,1 млрд доларів першого траншу.

За повідомленням МВФ, нова програма спрямована на те, щоб допомогти Україні впоратися з проблемами пандемії Covid-19 шляхом забезпечення платіжного балансу і бюджетної підтримки.

Політика в рамках нової програми буде, зокрема, зосереджена на пом'якшенні економічних наслідків кризи, зокрема шляхом підтримки домашніх господарств і підприємств, а також на забезпеченні постійної незалежності Нацбанку та гнучкого обмінного курсу.

Перший транш у рамках нової програми у розмірі 2,1 млрд доларів Україна отримає негайно, тоді як решта траншів виділятиметься за результатами чотирьох майбутніх переглядів програми. При цьому раніше домовленості передбачали, що розмір першого траншу буде на 200 млн доларів меншим.

Як пише The Page, 2,1 млрд доларів від МВФ надійдуть в Україну до 11 червня. Виділення решти грошей залежатиме від того, як Україна дотримуватиметься умов програми.

Після того, як МВФ схвалив нову програму для України, вона може отримати додаткові гроші від Світового банку і Європейської комісії.

За словами представника України у МВФ Владислава Рашкована, фонд вже спрямував в Україну перші 2,1 млрд доларів.

«Перший транш у 2,1 млрд доларів уже спрямовано в Україну – буде на рахунках уряду з урахуванням часової різниці та швидкості проходження коштів у міжнародних платіжних системах», – повідомив він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук