Світовий банк спрогнозував найбільше за понад 70 років падіння економіки

Найскладніше буде країнам, які залежать від туризму або де пандемія набула важкого перебігу

Світовий банк (СБ) оприлюднив прогноз про падіння світової економіки 2020 року на 5,2% через пандемію Covid-19. Воно стане найглибшим з часів Другої світової війни. Про це йдеться в доповіді банку «Перспективи світової економіки» за червень 2020 року.

Різке скорочення доходу на душу населення – показника економічного добробуту країни, що вимірює середньостатистичний дохід, отримуваний окремо взятою особою в країні за рік – очікується в усіх регіонах.

Згідно з даними СБ, падіння світової економіки на 5,2% цього року стане четвертим найгіршим глобальним спадом за останні 150 років. Глибше світова економіка падала лише під час великої депресії 1930-х років і у періоди після Першої і Другої світових війн, коли економіки багатьох охоплених війною країн були спустошені, поінформувала агенція АР.

Відповідно до прогнозу, у країнах із розвиненою економікою цьогоріч очікується зниження економічної активності на 7%. У країнах з ринком, що формується, і країнах, що розвиваються, прогнозується спад на 2,5% – це буде першою всеосяжною рецесією в цій групі країн, щонайменше за шістдесят років.

Доходи на душу населення, як очікують, цьогоріч знизяться на 3,6%, що може привести до межі крайньої бідності мільйони людей.

Найскладніше буде тим країнам, у яких пандемія набула особливо важкого характеру, і які серйозно залежать від світової торгівлі, туризму, експорту сировини і зовнішнього фінансування.

Також є цілком можливим те, що перебої з доступом до шкільного навчання і первинної медичної допомоги призведуть до тривалого негативного впливу на розвиток людського капіталу.

Якщо події розвиватимуться за песимістичним сценарієм, то цьогоріч світову економіку може очікувати падіння на 8%, а у 2021-му почнеться мляве відновлювальне зростання, трохи більше ніж на 1%.

Згідно з прогнозами, регіональна економіка у Європі й Центральній Азії скоротиться на 4,7%, рецесія спостерігається майже у всіх країнах.

Повідомляється, що ВВП України цьогоріч скоротиться на 3,5%, а в 2021-му – зросте на 3%.

Економісти Світового банку попередили, що їхній прогноз базується на припущенні, що спалах коронавірусу добігає кінця, і економіка буде рости відносно швидко після того, як країни скасують карантинні обмеження. У випадку появи другої хвилі поширення коронавірусної інфекції показники цього року буду ще меншими, а зростання наступного року – повільнішим.

До слова, згідно з даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), через економічну кризу, викликану пандемією Covid-19, в Україні може значно зрости рівень бідності. За менш загрозливим сценарієм кількість бідних людей збільшиться з 27,2% до 43,6%, за більш загрозливим — до 50,8%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук