МВС планує скоротити термін дії водійських посвідчень з 30 до 5 років

МВС планує скоротити термін дії водійських посвідчень з 30 до 5 років
фото МВС
З 2017 року в Україні видаватимуть водійські права європейського зразка

МВС планує скоротити термін дії водійських посвідчень з 30 до 5 або 15 років та переглянути категорії транспортних засобів згідно з вимогами ЄС. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила заступник міністра внутрішніх справ з питань євроінтеграції Анастасія Дєєва.

«Сьогодні національне посвідчення водія дає право на керування транспортом протягом 30 років з дати його отримання. За вимогами Директиви ЄС нормами мають бути встановлені нові строки від 5 до 15 років в залежності від категорії транспорту з метою періодичної перевірки відповідності здоров’я водіїв встановленим медичним та психофізичним вимогам. До речі, категорії транспорту також будуть переглянуті», - написала Дєєва.

Окрім того, за її словами, передбачено запровадження мікрочіпу як складової частини посвідчення водія. «Унормування віку отримання прав розширить доступ до керування окремими категоріями транспорту, мікрочіпи забезпечать захист від підробок, а перегляд строків дійсності сприятиме більшій безпеці дорожнього руху», - вважає Дєєва.

Заступниця міністра також зазначила, що будуть встановлені нові стандарти періодичності проходження технічного контролю транспорту, що перевозить небезпечні вантажі; стандарти щодо підготовки та екзаменації водіїв та відповідальних за перевезення осіб; а також запроваджено вдосконалену систему звітності.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук