МВС України оприлюднило перелік документів для безвізової подорожі до ЄС на авто

Транспортні засоби, на які згідно із законом встановлено тимчасову заборону на зняття з обліку до поїздок за кордон не допускаються

З 11 червня українці зможуть скористатися безвізовим режимом та без додаткових ускладнень подорожувати Європою. Головний сервісний центр МВС поінформував власників авто про те, які документи мають бути наявними при собі у разі користуванням транспортним засобом.

Як повідомляють у головному сервісному центрі, для подорожі за кордон на авто потрібно мати:

  • національне посвідчення водія (воно має відповідати міжнародним вимогам – зокрема, у разі користування національним посвідченням водія закордоном, документ повинен мати строк дії);
  • розпізнавальний знак України на транспортному засобі;
  • договір обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів;
  • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, що видане на особу, яка перетинає кордон;
  • державний номерний знак на ТЗ.

У відомстві також зазначили, що індивідуальні номерні знаки транспортних засобів дійсні лише на території України, за кордон необхідно виїжджати тільки на державних номерних знаках.

Окрім того, в разі відсутності права власності на транспортний засіб - потрібно оформити документи для поїздки за кордон, а для цього необхідна заява власника транспортного засобу або документ, що підтверджує право користування і (або) розпорядження транспортним засобом. Особам, що здійснюють поїздку за кордон, на період подорожі видається свідоцтво про реєстрацію на їх ім’я. Свідоцтво про реєстрацію, видане на ім’я власника транспортного засобу, і документи, які підтверджують право користування і (або) розпорядження транспортними засобами, зберігаються у сервісному центрі МВС.

При цьому у сервісному центрі МВС попередили, що видане на період поїздки за кордон свідоцтво про реєстрацію підлягає поверненню відповідному центрові МВС не пізніше ніж протягом 10 днів після повернення з-за кордону.

Також зазначається, що транспортні засоби, на які згідно із законом встановлено тимчасову заборону на зняття з обліку (крім транспортних засобів, придбаних у розстрочку), до поїздок за кордон не допускаються.

Нагадаємо, Міністерство юстиції України і Міністерство внутрішніх анонсувало старт інформаційної кампанії для українців, які подорожуватимуть після початку дії безвізового режиму з Європейським Союзом. Як відомо, навесні Євросоюз надав безвізовий режим для громадян України, яке набуде чинності в ніч на 11 червня 2017 року. Паралельно візи будуть також скасовані для поїздок до Швейцарії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук