МЗС Німеччини підтримало заяву свого посла в Україні про вибори на Донбасі

У МЗС Німеччини вважають, що слова посла про вибори на Донбасі не суперечать мінським угодам

Офіційний Берлін вважає, що вибори на непідконтрольній території Донбасу можуть відбутися тоді, коли про їх умови зможуть домовитися Київ і Москва. Про це заявив офіційний представник МЗС ФРН Мартін Шефер, пише «Укрінформ».

Він також зазначив, що в словах посла Ернста Райхеля про можливість проведення виборів без виведення російських військ немає суперечностей з офіційною позицією Берліна.

«В жодному разі це не суперечить нашій позиції: наші зусилля спрямовані на те, щоб повернути Україні суверенітет над всією її територією. На це спрямовані і Мінські домовленості», – сказав Шефер.

Він також наголосив, що, згідно з Мінським домовленостями, відновлення контролю над кордоном має стати завершенням процесу, що складається з 13 пунктів.

«Хочу ще раз наголосити, що ніхто, включаючи нашого посла в Києві, не має навіть найменших сумнівів у тому, хто у підсумку відповідальний за розв'язання цього конфлікту. Ніхто в уряді не сумнівається, що для сепаратистів на Донбасі існує логістична, фінансова і військова допомога з Росії», – додав Шефер.

Дипломат запевнив, що федеральний уряд в цілому, включаючи канцлера, міністра закордонних справ, а також посла в Україні спрямовують свої зусилля на те, щоб домогтися вирішення конфлікту на сході України.

«Це наша політична мета і мотив для нас в Києві, Берліні, на зустрічах Нормандської четвірки», – сказав Шефер.

Як інформував ZAXID.NET, у вівторок, 7 лютого, посол Німеччини в Україні заявив про можливість проведення виборів на Донбасі у присутності російського контролю. При цьому він наголосив, що вибори повинні відбутися при умовах, що відповідають європейським стандартам.

Водночас низка депутатів ВРУ закликали бойкотувати посла Німеччини через заяви про вибори на Донбасі.

В свою чергу вітчизняне МЗС викликало дипломата на зустріч на якій йому було вказано на неприпустимість проведення виборів на окупованих територіях Донбасу в присутності російських окупаційних військ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук