МЗС Росії вважає, що псевдовибори в ДНР та ЛНР відповідають Мінським домовленостям

СвітРоман Ганкевич, 30 жовтня 20141480

Зовнішньополітичне відомство Росії виступило із заявою, у якій критикує українську владу через начебто невиконання Мінського протоколу і схвалює проведення терористичних «виборів» 2 листопада.

Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ РФ опублікованій вчора, 29 жовтня на сайті відомства.

У заяві, зокрема, зазначено, що дата проведення місцевих виборів на Донбасі 7 грудня, яку запропонував президент України, суперечить мінським домовленостям, тому що «була включена в закон довільно, в односторонньому порядку, без будь-якого обговорення з ополченцями».

Також російське зовнішньополітичне відомство вважає, що закон про особливий порядок місцевого самоврядування «не може застосовуватися на практиці, оскільки в ньому не визначені конкретні райони його дії».

Москва звинувачує Київ у начебто постійних обстрілах територій, контрольованих терористами, а також у невиконанні пунктів про децентралізацію влади та у здійсненні «штучних перешкод доставці гуманітарної допомоги з Росії».

«Мінські домовленості припускають також прийняття програми економічного відродження Донбасу. Однак вже після виборів до Верховної Ради київські політики стали говорити про те, що допомога південному сходу України надаватиметься тільки на тих територіях, які повернуться під контроль української влади, що прямо суперечить духу і букві Мінського протоколу», - наголосили в МЗС Росії.

«Загалом складається враження, що всі аргументи партнерів проти виборів 2 листопада переслідують мету максимально відстрочити їх проведення – мабуть, з розрахунку на те, що з настанням холодів проблеми у населення цього регіону посиляться, що позначиться на настроях і явці виборців», - вважають у Москві.

У російському міністерстві запевнили, буцімто позиція терористів щодо проведення виборів саме 2 листопада «правомірна і повністю відповідає узгодженим в рамках Мінських домовленостей тимчасовим параметрам».

«Російська сторона настійно закликає… всіляко сприяти тому, щоб вибори 2 листопада стали кроком до подальшої нормалізації ситуації і всебічного врегулювання внутрішньоукраїнської кризи», - йдеться в заяві.

Між тим, Європейський Союз вважає, що проведення будь-яких виборів у самопроголошених Донецькій і Луганській народних республіках суперечитиме духу Мінського протоколу і блокує процес пошуку стабільного політичного рішення в його рамках.

Генсек ООН Пан Гі Мун також заявив, що вибори в самопроголошених Донецькій і Луганській народних республіках 2 листопада підірвуть Мінський протокол.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук