МЗС розпочало люстрацію українських дипломатів

СуспільствоРоман Ганкевич, 23 вересня 201417100

Керівник департаменту інформаційної політики (ДІП) МЗС  Євген Перебийніс поінформував, що Міністерство закордонних справ розпочало процедуру відкликання з посади генерального консула України в Барселоні, який став відомим через підтримку «законів про диктатуру» від 16 січня.

Про це він заявив у коментарі Європейській правді у вівторок, 23 вересня.

«Міністром Павлом Клімкіним прийнято рішення про завершення роботи Олександра Хрипунова на посаді генерального консула України в Барселоні», - повідомив дипломат.

Публічний скандал, пов'язаний із позицією Хрипунова, триває вже більш ніж півроку. Напередодні він знову набув розголосу, бо генконсул знову встав на захист законів від 16 січня, які де-факто встановлювали диктатуру в країні.

Перебийніс не назвав точну дату повернення дипломата до України, пояснивши, що процес забере деякий час, протягом якого Хрипунов представлятиме державу в своєму консульському окрузі.

«При завершенні закордонного відрядження проходить певна процедура, зокрема, керівники дипломатичних установ мають провести низку прощальних зустрічей. Як правило, це забирає менше місяця», - пояснив керівник ДІП.

Зазначається, що МЗС має процедуру термінового відкликання дипломатів. Нагадаємо, в часи Януковича генконсулу у Стамбулі Богдану Яременку дали лише тиждень на завершальні процедури. Однак в даному випадку з Хрипуновим таку екстрену процедуру не було задіяно.

Згідно з діючим законодавством, відкликаний дипломат повертається у центральний апарат МЗС.

Однак Євген Перебийніс зазначив, що позиція скандального консула вплине на його подальшу кар'єру в МЗС.

«Як вам відомо, вже прийнято закон про люстрацію, згідно якому буде братися до уваги також й ця сторона. І тому – щойно закон набуде чинності – через це сито доведеться пройти не лише Хрипунову, але й усім дипломатам», - заявив Перебийніс.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук