МЗС України назвало незаконним намагання Росії привласнити заповідник «Херсонес Таврійський»

МЗС України назвало незаконним намагання Росії привласнити заповідник «Херсонес Таврійський»
Херсонес Таврійський

У міністерстві закордонних справ України (МЗС) назвали незаконним внесення заповідника «Херсонес Таврійський» до російського реєстру культурної спадщини.

«Рішення російського керівництва включити пам'ятки і території Національного заповідника «Херсонес Таврійський» до єдиного реєстру об’єктів культурної спадщини народів Російської Федерації є ще одним свідченням ігнорування російською стороною принципів і норм міжнародного права», – йдеться у коментарі МЗС.

У МЗС нагадали, що у червні 2013 року ЮНЕСКО включила український об’єкт «Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора (місто Севастополь, АР Крим)» до Списку всесвітньої спадщини.

«Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора» залишатиметься українським внеском у скарбницю світової спадщини ЮНЕСКО», – додали українські дипломати.

Вони також застерегли, що «безвідповідальні дії російської окупаційної влади ставлять під загрозу існування «Херсонесу» як цілісного історико-архітектурного комплексу».

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін вирішив прийняти заповідник «Херсонес Таврійський» у федеральне ведення і включити його до Списку особливо цінних об'єктів культурної спадщини народів Російської Федерації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук