На атомній станції «Фукусіма-1» відновили подачу електрики
У четвер, 24 березня, на АЕС «Фукусіма-1» поновили ремонтні роботи. Як відомо, 23 березня через появу над "Фукусіма-1" чорного диму весь персонал АЕС довелося евакуювати. Причина задимлення так і залишилася нез'ясованою, однак радіаційний фон поблизу станції залишився на колишньому рівні і оператор "Фукусіма", компанія Tokyo Electric Power Co (TEPCO), прийняла рішення повернути співробітників.
Залишається невідомо, чи відновлена робота системи охолодження на першому реакторі. У вівторок стало відомо, що фахівці TEPCO підвели електрокабелі до всіх шести енергоблоків "Фукусіма-1", однак перед подачею світла інженерам було необхідно зробити кілька перевірок, повідомляє ТСН.
Причиною серії пожеж і вибухів на АЕС "Фукусіма-1" став руйнівний землетрус і подальше цунамі 11 березня. Відтоді інженери, які ведуть роботу на станції намагаються привести в норму температуру палива в реакторах, пошкоджених через поломку системи охолодження.
Аварії на АЕС привели до підвищення рівня радіації навколо станції. Із зони радіусом 20 кілометрів навколо "Фукусіма-1" були евакуйовані місцеві жителі.