На фестивалі Jazz Bez відбудеться концерт-присвята Маркіяну Іващишину

У «Дзизі» виступлять ShockolaD+PL та проект «Центрифуга, або Маркіянські дзиґрашки»

КультураК.С., 13 грудня 20192030
На фестивалі Jazz Bez відбудеться концерт-присвята Маркіяну Іващишину
Маркіяна Іващишина не стало 21 травня 2019 року. Проте група його однодумців вирішила, що фестиваль таки відбудеться

У п’ятницю, 13 грудня, у рамках фестивалю сучасної імпровізаційної музики Jazz Bez відбудеться додатковий концерт.

У «Дзизі», там де народився і багато років поспіль відбувався фестиваль, виступить ShockolaD+PL у своєму першому складі та проект «Центрифуга, або Маркіянські дзиґрашки» (Україна-Польща) .

«Є музиканти, для яких перший Джаз-Без-Марека став особливо болючим. Це ті, хто виростав у середовищі створеної ним «Дзиґи» та Джаз Безу як артисти та особистості, брали участь у численних спільних проектах; ті, хто завжди були на орбіті фестивалю. Сьогодні вони готують особливу музичну присвяту своєму першому продюсеру, другові та натхненнику», – кажуть організатори.

Нагадаємо, з 6 до 15 грудня у Львові, а також ще у декількох містах України та Польщі триває дев’ятнадцятий фестиваль Jazz Bez. Він став першим без Маркіяна Іващишина, його організатора та натхненника. Марек вирішив, що від цього року фестиваль називатиметься фестивалем сучасної імпровізаційної музики. Він вигадав нову форму, багато говорив про необхідність оновлення, домовився із музикантами, проте не встиг реалізувати свій чи не найулюбленіший проект. Маркіяна не стало 21 травня 2019 року. Проте група його однодумців вирішила, що фестиваль таки відбудеться.

ShockolaD+PL

Гурт ShockolaD був заснований у 2004 році у Львові композитором та барабанщиком Ігорем Гнидином, піаністкою Анастасією Литвинюк та співачкою Даною Винницькою, згодом приєдналися польські музиканти: Міхал Ярос (контрабас) та Томаш Домбровський (труба). Спільний пошук дозволив їм створити музику, яка поєднує в собі українське етно, польський джаз і так звану New World Music. Гурт у цьому складі має на своєму рахунку два альбоми – Number One (2008) та ShockolaD. Jazzbez + Jazz Kolo. Live (2010).

Музиканти не грали під іменем ShockolaD+PL протягом 10 років, адже кожен із них має багато інших проектів у різних країнах, але під час концерту на «Дзизі» вони знову зустрінуться на сцені, щоб нагадати про унікальну постать української культури – Маркіяна Іващишина.

«Центрифуга, або Маркіянські дзиґрашки»

Концерт імпровізованої музики, в якому основним принципом буде синтез та перетинання меж стилів, звичок та стереотипів і своєрідна розвага зі слухачем. Опираючись на ідею Маркіяна Іващишина «джазу без кордонів», тобто музики без бар’єрів і меж, без поділів і забобонів, музиканти гратимуть у різних конфігураціях та складах, посилаючись на безліч музичних форм.

Склад: Ігор Гнидин, барабани; Марек Отвіновський, бас-гітара; Томаш Сікора, альт-саксофон, баритон-саксофон; Марк Токар, контрабас.

Початок нцерту о 19:00. Квитки будуть продаватися при вході.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук