На фестивалі «Контрасти» у Львові звучатиме модерна, класична і електронна музика

6-15 жовтня у місті відбудеться Міжнародний фестиваль сучасної музики

КультураМарічка Крижанівська, 3 жовтня 2017, 19:53 517 0

22 події за 10 днів. Фестиваль відкриють у п'ятницю, 6 жовтня, одразу вельми контрасним концертом: академічним британським автором Ральфом Воан-Вільямсом і поруч із ним авангардним, навіть космічним, американцем Джоном Адамсом і модерною музикою угорця Бели Бартока.

«Ми на сцені покажемо той контраст між Європою і Америкою. Всі твори побудовані для струнного оркестру, але, наприклад, у Бартока на сцені є два струнних оркестри і вони один із другим спілкуються, чи конфліктують, чи сваряться. Буде дуже цікаво це послухати», – розповів головний диригент Академічного симфонічного оркестру філармонії Тарас Криса.

Таку підбірку композиторів для першого фестивального концерту зробив український диригент із Америки Тарас Криса з симфонічним оркестром Львівської філармонії.

Із 6 по 15 жовтня на «Контрастах» буде багато прем'єр, приїдуть відомі композитори, наприклад, Євген Станкович.

«Програма, як завжди, формується на засадах поєднання поколінь і контрастів, контрасти відбудуться між поколіннями і музикою початку ХХ ст. і музика початку ХХІ ст.», – розповів директор фестивалю «Контрасти» Богдан Сегін.

З'їдуться колективи і солісти від України до Японії, від Норвегії до Італії. Та окрім класики, організатори обіцяють і електронну музику, а також такий незвичний жанр, як міні-моно-оперу. Усе це – на «Ночі контрастів» – музичному марафоні, який триватиме від суботнього вечора, 7 жовтня, до ранку.

А на Покрови, коли відзначатимемо День захисника України, фестиваль згадуватиме співака і вояка Василя Сліпака, який загинув у зоні АТО.

«14 жовтня – «Реквієм для воїна». Написані в пам'ять про Василя Сліпака та всіх убієнних його братів. Всі твори написані у 2017 році. Крім французького композитора П'єра Тілюа, це українські композиторки», – розповів генеральний директор Львівської філармонії Володимир Сивохіп.

Цьогоріч розширять локації фестивалю. Концерти відбуватимуться не лише у Львові: філармонії, Пороховій вежі, Будинку органної музики, храмі Лазаря, а й у Києві та Тернополі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук