На Львівщині майже половину військовозобов`язаних відправляють додому підлікуватися

Головні новини за 12.03Вікторія Іваскевич, 12 березня 2015, 18:32 2119 0

У Львівській області триває другий етап четвертої хвилі мобілізації. Десятки призовників щодня приходять на медкомісію. Однак далеко не всі потрапляють до війська. Близько половини отримують відтермінування за станом здоров'я.

«В середньому 52-53% є придатними. Інші отримують скерування на обстеження, лікування, є відсоток і тих, хто не придатний – із тяжкими захворюваннями», – розповів голова військово-лікарської комісії Ірина Держко. Переважно це чоловіки після 40 років, причинами є серцево-судинні, неврологічні захворювання, гастрити і виразки.

Тим часом в черги вишиковуються ті, кому напередодні прийшли повістки. Кажуть, якщо пройдуть медкомісію, то не перебиратимуть до якого війська йти.

«Взагалі я мистецтвознавець. В армії раніше не служив», – зазначив Дмитро, який прийшов на медкомісію. Відтак додав, що може картоплю чистити або ж готовий йти у снайпери, оскільки колись стріляв з лука.

Придатні до служби проходять психологічні тести. Моральну стійкість визначають за чотирма рівнями. Витривалих зараховують до першого. «Четверті», кажуть, до військкомату доходять рідко. Переважна частина – середняки, цілком придатні до служби в армії. Якщо лікарі не забракували, то з валізами зволікати не варто. Уже за кілька днів можуть покликати до навчального центру.

«Період від проходження комісії до відбуття в навчальні центри різноманітний. Це може бути і два дні, і тиждень, залежить від того, яку команду ця людина потрапляє», – розповів речник військкомату Львівської області Роман Поронюк.

Загалом під час четвертої хвилі мають мобілізувати близько трьох тисяч осіб.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук