На Львівщині перепоховають останки польських вояків часів Другої світової війни

СуспільствоОрися Шиян, 2 листопада 20154670

4 листопада у м. Мостиська на Львівщині перепоховають останки 85 вояків польського війська, віднайдених на Львівщині. Про це повідомляє товариство пошуку жертв війни «Пам’ять».

Ще у 2012 році ГО Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять» спільно з Генеральним Консульством Республіки Польща у Львові розпочали заходи з вшанування пам’яті вояків польського війська (поляків, українців, білорусів, євреїв, представників інших національностей), які загинули на початку Другої світової війни у вересні 1939 року на Львівщині.

Пошукові роботи проводились у Самбірському, Старосамбірському, Мостиському, Яворівському районах. Із 19 санітарних поховальних ям, віднайдених під час пошуків, вилучили людські рештки 85 осіб. Військові ідентифікатори були лише у 22 з них.

Серед неідентифікованих воїнів є українці, вважає товариство пошуку жертв війни «Пам'ять». Прізвище одного вдалося ідентифікувати – М. Тимчишин із Бучача. Адже серед польських громадян, які проходили строкову військову службу у польському війську, було багато етнічних українців.

4 листопада віднайдені рештки перепоховають у Мостиськах. У заходах візьмуть участь львівський дитячий гуфець «Барць» Польського Гарцерства у західних регіонах України та віце-консул Генерального консульства Республіки Польща у Львові Марцін Зіневич.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук