На Львівщині протестують проти будівництва сміттєпереробного заводу

Володимир Балита, 25 червня 2012, 17:26 0

У Новому Роздолі депутати та громада проти будівництва екологічного сміттєпереробного заводу. Однак люди не бачили ані проекту, ані жодних документів на створення заводу.

На відкриту сесію, 22 червня, зібралося близько сотні депутатів селищних рад та мешканців Миколаївського району. Усі одностайно проголосували проти будівництва сміттєпереробного заводу, на території району.  Однак, виявилось, що ані народ, ані депутати, які ініціювали голосування, не знають проти чого виступають, пишуть Головні новини Львова.

Мешканці заявляють, що проекту заводу ніхто їм не показував.

 «Я просто почула, що тут таке і прийшла підтримати. Проти того, щоб сюди привозили сміття», - зазначила мешканка Миколаївського району пані Надія.  

 «Проекти не показували. Але настільки недосконала сьогоднішня система сміттєпереробних заводів, що крім шкоди користі сьогодні дуже мало буде», - каже мешканець Миколаївського району Іван.

Збудувати сміттєпереробний завод, за попередніми планами, мали б на території колишнього комбінату. Земля тут виснажена і жодному використанню не підлягає.

 «Її, перш за все, треба очистити від гідронів, від гіпсогрунтів», - каже депутат районної ради Зеновій Баранецький.

Тож будівництво на цьому місці - єдина можливість використання землі. У львівській мерії розповідають, завод має бути цілком екологічним. Та розповідати про це депутати Миколаївської ради своїм мешканцям не вважають за потрібне. Не змогли пояснити й чому на відкриту сесію не запросили представників львівської влади.

 «Ні, ми їх не запрошували - чому - ну, робоча група вирішила, що це недоцільно», -  каже міський голова Нового Роздолу Володимир Туз.

Якщо ж мова йде про будівництво екологічного заводу, про який говорять у Львові, то навіть обласні посадовці погоджуються, він ніяк не загрожуватиме екології Миколаївського району.

Як заявив голова комісії з охорони здоров'я Львівської обласної ради Богдан Чичотка, «теоретично будувати його можна на всій території  України, залежно від того чи прийде інвестор, це все залежить від влади, як вона побудує діалог з громадами».

Дивіться детальніше о 18.30 у "Нашому репортері" на Новому каналі та о 21.00 у "Головних новинах Львова" на 24 каналі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук