На Львівщині стартували масштабні навчання за участю військових з 13 країн

Під час «Репід Трайдент-2016» на Яворівському полігоні тренуватимуться понад 1800 бійців

На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки (Яворівський полігон) на Львівщині стартували масштабні військові навчання за участю понад 1800 військовослужбовців з України, країн-учасниць НАТО та членів програми «Партнерство заради миру».

Офіційна церемонія відкриття українсько-американських навчань «Репід Трайдент-2016» відбулась у понеділок, 27 червня.

Цьогоріч у навчаннях візьмуть участь понад 1800 військових з  13 країн. Окрім України і США, які є організаторами навчань, на Яворівському полігоні відточуватимуть свою майстерність військові з Канади, Великоблитанії, Болгарії, Литви, Туреччини, Румунії, Грузії, Молдови, Польщі, Норвегії та Швеції.

Від України у навчаннях беруть участь бійці сухопутних військ ЗСУ, повітряно-десантних військ, морської піхоти, курсанти Одеської військової академії, нацгвардійці, а також перший батальйон 72-ї механізованої бригади в межах 55-денної ротації навчань у складі об’єднаної міжнаціональної групи «Україна». 

Як зазначив керівник навчань від України полковник Едуард Москальов, більшість українських військових, залучених до навчань, мають досвід боїв у зоні АТО. «Вони готові цим досвідом поділитися з усіма учасниками навчань. А самі вони беруть від інструкторів усі ті знання, які можуть їм знадобитися в зоні АТО», – сказав Москальов. 

Командир об’єднаної багатонаціональної тренувальної групи полковник Нік Дусіч наголосив, що участь у таких навчаннях свідчить єднання країн задля забезпечення миру в Європі та світі. «Це заява про спільне забезпечення миру та стабільності у Європі, про неприйнятність анексування територій суверенних держав та підтримки сепаратистських конфліктів. Цього року ми підняли складність навчань через інтеграцію штабних навчань бригадного командного пункту, батальйонних і ротних польових навчань та ситуаційних навчань на рівні взводів», – сказав Нік Дусіч.

Навчання, під час яких використовуватимуть понад 200 військових машин та два вертольоти, триватимуть два тижні.

Протягом цього часу, за словами Едуарда Москальова, військові діятимуть за спеціально розробленим сценарієм, згідно з яким між двома умовними країнами виник конфлікт. «Учасники навчань будуть виконувати завдання зі стабілізації обстановки в зоні бойових дій, знищення диверсійних груп противника, несення служби на блокпостах. Усі ці завдання наближені до тих, які виконують військовослужбовці в зоні АТО», – розповів полковник.

Військовослужбовець литовсько-польсько-української бригади Євген Нестеренко, який воював рік в зоні АТО, під час навчань хоче краще вивчити організацію співпраці та побуту військових у тилу. «У іноземців добре злагоджена тилова служба. І мені дуже цікаво, як у них це організовано, адже іноземці завжди і в будь-якій ситуації думають про своїх солдатів», – зазначив він.

Молодший сержант Національної гвардії Устим Мельник, який також має досвід бойових дій на Донбасі, зазначає, що військовослужбовці з інших країн часто запитують, як воювати з росіянами, як вони поводяться під час війни. «На навчаннях зажди цікаво. Мені цікаво вивчити нові маневри техніки, піхоти, розвідки, яких я раніше не знав. Цікаво перейняти досвід американців та представників інших країн, які брали участь у миротворчих операціях», – розповів боєць Нацгвардії

Підполковник Олександр Вдовиченко, який також бере участь у навчаннях разом з очолюваним ним підрозділом, переконаний, що українці можуть навчитися в американських військових не лише тактиці бойових дій, а й патріотизму. «В американців треба вчитися простоти, з якою вони спілкуються з людьми, адже в них генерал спілкується на рівні з простими солдатами. А ще в них дуже розвинена любов до своєї країни. І наші люди це переймають, тому що ми теж патріоти своєї країни», – наголосив він.

Усі фото Ірини Рєвунової/ZAXID.NET

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук