На Львівщині відкрили бар у чинному дитячому садочку

Головні новини Львова за 04.09Ірина Папірник, 4 вересня 2015, 14:57 4799 0

У селі Стенятин у Сокальському районі на Львівщині вже з 2008 року у частині приміщення дитячого садочку, який функціонує, розмістили бенкетний зал. Місцевим бізнесменам віддали приміщення, яке практично було зруйноване, вони за власні кошти його відновили та зробили там ремонт. А ще запевняють, що сплачують за комунальні послуги дошкільного закладу.

«Тут є бенкетний зал, ну так, там п’ють горілку, але він не працює у будні, лише у вихідні. Ну хіба, якщо там якісь поминки», – запевняє сільський голова Стенятина Григорій Студінський.

Втім, кожен малюк тут знає, що у цьому приміщенні за парканом дорослі випивають. Психологи кажуть: таке сусідство неприпустиме.

«Період, коли дитина ходить до садочка, період, коли дитина йде до школи – це є такий найчутливіший вік до засвоєння соціальних стандартів, соціальних зразків і соціальних норм поведінки. Вони просто будуть бачити, що роблять ці дяді і тьоті, вони будуть копіювати їх», – пояснила психолог Лариса Дідковська.

Втім і громада, і батьки за те, щоб бар функціонував у садочку. Батьки переконують, що жодного впливу таке сусідство на їхніх дітей не має. Вихователі та завідувачка теж не бачать крамоли у тому, що бенкетний зал розташований у садочку. Селяни запевняють, що бар їм потрібен, адже тут немає де святкувати весілля, поминки та хрестини. Їх не цікавить, що це погано для психологічної рівноваги дітей і що це незаконно.

«Мало того, що там не може проводитися продаж алкоголю, там не може бути заклад харчування. Вивільнені приміщення в дошкільних навчальних закладах мають використовуватися лише для певних виховних потреб і цілей. Тобто там можуть знаходитися гуртки, мистецька школа, спортивні заклади, але в жодному разі згідно із законодавством не можна міняти цільове призначення», – зазначила юрист Зоряна Христина.

Сільський голова умиває руки і показує, що усі дозволи у нього є – і санстанції, і договір оренди на 25 років. І навіть районний відділ освіти у Сокалі не заперечував. Його керівник Роман Монастирський, який підписався під цими словами, запевняє, що такого не міг зробити. І за те, що робиться у дошкільному закладі, не відповідає.

«Відділ освіти повинен здійснювати контроль за навчально-виховним процесом, а частина господарських функцій належить до місцевого самоврядування», – виправдався начальник відділу освіти Сокальської РДА Роман Монастирський. – «Ну так, я знав про нього, це в районі знають всі».

Втім ніхто і пальцем не поворушив, аби виправити ситуацію. Відділ освіти сім років вважав за норму мати в садочку бар. З 2008 року бенкетним залом у садочку не зацікавилася ні міліція, ані прокуратура. Мовляв, жодних скарг і заяв не було.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук