На Львівщині з розплідника мисливських собак зникли бурі ведмеді

Ведмедів використовували для навчання мисливських собак

СуспільствоОльга Карабан, 21 квітня 20158310

З розплідника мисливських собак «Енейко», що розташований у селі Брониця Львівської області, зникли ведмеді. Цей факт зафіксували експерти та громадські активісти, які 16 квітня перевіряли діяльність підприємства, повідомили у прес-службі Національного екологічного центру України.

За словами координатора зоозахисної діяльності центру Наталії Вишневської, зникли три бурі ведмеді.

«Ймовірно, ведмедів сховали, аби приспати пильність екоінспекції. Тварин могли також і продати. Однак це не вигідно власнику розплідника, бо весь його бізнес побудований на цькуванні ведмедів собаками. Після таких «вправ» вартість мисливських псів значно зростає», –розповіла Вишневська.

Вона додала, що вид бурих ведмедів занесений до Червоної книги України, а за міжнародним законодавством – до Червоного списку МСОП, CITES і охороняється Бернською конвенцією.

Зазначається, що з 2011 року перевірки «Енейко» проводилися п’ять разів. Жодного разу до протоколу перевірок не було внесено реальної інформації про те, в якому стані насправді утримуються ведмеді.

«Документи на реалізацію ведмедів були надані власником з порушенням вимог законодавства: без підписів та печаток. Не були зафіксовані в актах наявність знарядь для притравки», – повідомила Марія Трунова з Асоцiації зоозахисних органiзацiй України (АЗОУ).

У 2014 році проти власника «Енейко» Миколу Кобільника було відкрито кримінальне провадження за фактом підробки документів щодо продажу бурих ведмедів, які раніше перебували у цьому мисливському розпліднику. АЗОУ ініціювала комплексну державну перевірку фактів жорстокого поводження з ведмедями, утримання та використання тварин. До складу комісії ввійшли представники Державної екологічної інспекції у Львівській області, експерти Інституту зоології ім. Шмальгаузена НАНУ, представник НЕЦУ та співробітник притулку для бурих ведмедів міжнародної організації FOUR PAWS.

Як розповіла Наталя Вишневська, ведмедів під час перевірки на підприємстві не було.

«Ми виявили порожні клітки. Ведмеді, які ще три тижні тому перебували на території розплідника, зникли. Місця, де розміщувалися бурі ведмеді, були досліджені представниками екологічної інспекції та експертами, відповідно зафіксовано порушення», – сказала зоозахисник.

Експерт Інституту зоології ім. Шмальгаузена Марина Шквиря додала, що так звані «вольєри», в яких утримувалися ведмеді, не відповідають жодним вимогам. Крім того, експерти виявили критичні порушення техніки безпеки.

Також під час перевірки розплідника було виявлено знаряддя для цькування собак на ведмедя. Зокрема, виявлено натягнутий трос та блочну систему, які, вочевидь, використовувалися за призначенням.

Співробітник відділу паразитології Інституту зоології Єгор Яковлєв вважає, що на території розплідника існує високий рівень небезпеки зараження потенційно та безпосередньо небезпечними видами гельмінтів людей та свійських тварин, які контактують з продуктами виділення собак та ведмедів з розплідника.

Всі порушення задокументовані та відображені в акті перевірки дотримання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища від 16 квітня 2015 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук