На Львівщині засудили директора лісництва, який вирубав лісу майже на ₴900 тис.

Колишній директор Золочівського лісогосподарського підприємства «Галсільліс» під час проведення вибіркової санітарної рубки дозволив зрубати 125 дубів, які не підлягали вирубці. Завдана шкода підприємству склала ₴885 802. За це його засудили до 3 років позбавлення волі.

У період з червня по вересень 2013 року директор дав вказівку лісосічній бригаді додатково зрубати ще 125 дерев дуба. Членам бригади він пояснив, що ці дерева додатково відведені в лісосіку. Частину деревини він продав приватному підприємцю, який розраховувався через касу. На іншу частину деревини директор підробив документи про її вивезення з лісу.

У судовому засіданні чоловік частково визнав свою вину та пояснив, що після санітарної вирубки завжди роблять додатковий огляд і визначають ще певну кількість дерев, які потрібно зрубати. За його словами, під час вирубки дерева падають і ламають інші дерева, тому необхідно додатково клеймувати їх і вирубувати.

Один з лісорубів, який був свідком у справі, пояснив, що вирубувались цілком здорові дерева, на яких були відповідні позначки клеймом, що зберігалося у директора. Крім того, бухгалтер «Галсільлісу» пояснила, що частину накладних, де зазначався обсяг і ціна деревини, яку продавали, та автомобіль, яким її вивозили з лісу, вона не заповнювала. У декотрих із накладних значився автомобіль, який, за словами водія, був зламаний. Більше того, за вантажомісткістю він не міг перевозити у кузові зазначену кількість деревини.

Таким чином у суді довели, що директор підробляв документи та на власний розсуд розпоряджався незаконно зрубаною деревиною.

Винуватість директора також підтверджується лісорубним квитком, у якому зазначено, що вирубці підлягало 154 дерева породи дуб, а не 279, які були зрубані.

Золочівський райсуд за зловживання службовим становищем засудив колишнього директора до 3 років позбавлення волі з позбавленням права займати керівні посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на 3 роки. Крім того, його оштрафували на ₴8500 та стягнули ₴1130 за проведення судово-почеркознавої експертизи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук