На Львівщині згоріла дерев’яна церква ХVІ століття
Пожежа дощенту зруйнувала у селі Кутище Бродівського району унікальний храм, збудований за різними джерелами 1621 та реконструйований 1789-го року.
Пожежникам не вдалося врятувати нічого з церковного майна. Втрачено рукописні богослужбові книги, датовані ще попередніми століттями, старовинні ікони, підсвічники, проте найбільшу цінність становив древній іконостас, повідомляє РІСУ.
Зайнявся храм в неділю, 16 жовтня. Пожежу помітив близько 16.00 працівник місцевої агрофірми Володимир Довбуш і відразу викликавши працівників МНС. На підмогу колегам з Підкаменя приїхали пожежні бригади з Бродів, Радивилова, Олеська та Лопатина, проте рятувати вже не було що.
Найбільш ймовірна причина займання – недопалок, що міг залишитись після служби. Проблеми з електромережею бути не могло, оскільки рубильник на стовпі поблизу був вимкненим.
Цього ж дня о 20.00 відбулись збори з приводу трагедії сільської та церковної громади УАПЦ, якій належав храм, за участі отця-декана Підкамінського деканату Тараса Дудара.
Нагадаємо, що за інформацією обласного управління МНС, за часів незалежності України на Львівщині сталося 84 пожежі у церквах, зокрема 51 пожежа у дерев’яних церквах, з них у 27 випадках – релігійні споруди були повністю знищені вогнем.