На Львівщину привезли землю з могили Коновальця у Роттердамі

14 червня 20116674

14 червня з нагоди 120-річчя дня народження провідника ОУН, відомого громадського та військово-політичного діяча Євгена Коновальця у його рідному селі Зашкові на Львівщині відбулося урочисте віче та вшанування пам’яті провідника. У заході взяли участь депутати обласної ради та представники місцевої і обласної влад. Всього – близько 300 осіб.

Біля музею Євгена Коновальця зібралися представники Конгресу українських націоналістів (КУН), НРУ, ветеранських організації та місцеві мешканці. Представники політичних сил прийшли на урочистості із партійною символікою.

Представники влади поклали квіти до пам’ятника провіднику ОУН, на могили батьків Коновальця, оглянули експозицію музею, а також на території музею висадили дуб до уродин Євгена Коновальця.

Окрім того, від голів ОДА  та облради музею подарували копію однострою львівського гімназиста початку 20 ст.

Як зазначив голова Жовківської РДА Володимир Волошин під час урочистого віча, найкраще вшановувати пам'ять Євгена Коновальця плідною працею на розбудову держави.

«Цей рік ми оголосили Роком Євгена Коновальця і вшановуватимемо його не лише піснями та концертами. Ми вже зробили не мало: відремонтували дорогу до села і освітлення, відкрили фельдшерсько-акушерський пункт та музей. Також, дякую місцевій громаді, яка долучилася до робіт в селі і на могилах родини Коновальця», – додав він.

Водночас голова Жовківської райради Тадей Швай зазначив, що дуб, який було висаджено сьогодні, повинен вирости, бо коли його садили, то додали жменьку землі з могили Євгена Коновальця.

Додамо, що сьогодні у Львові також заплановано ряд заходів з дня народження полковника Євгена Коновальця.

Нагадаємо, Євген Коновалець загинув у Роттердамі (Нідерланди) в результаті спецоперації, проведеної органами НКВД СРСР. Похований Коновалець на кладовищі Кросвейк у Роттердамі.

Надгробок зроблено з чорного мармуру у вигляді козацького хреста, на надгробній плиті викарбуваний тризуб (у вигляді емблеми ОУН) та надпис кирилицею – Євген Коновалець.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук