На львівській ТЕЦ-1 завдяки модернізації скоротили споживання газу

Головні новини Львова 30.03Ірина Ващишин, 30 березня 2016, 18:37 578 0

На головній теплоцентралі Львова – ТЕЦ-1 – завершили капітальний ремонт парового котла, який розпочали ще в травні 2015 року. Це вже четвертий паровий котел, який за останні кілька років на підприємстві оновили повністю.

«На початку опалювального сезону ми побачили збій на дев’ятому котлі, тому що останній ремонт, який по ньому проводили, був у 2004 році. Тому запланували заміну елементів котла, його обмурівку та теплоізоляцію. До 2 лютого ми його запустили в роботу і затрати склали 1,8 млн грн. Але це тільки на матеріали. Роботи виконували наші працівники, жодних підрядників ми не брали», – розповів директор ЛМКП «Львівтеплоенерго» Степан Пакіж.

Зношене устаткування в котлах постійно замінюють на сучасне. Поступово їх переводять на автоматизоване управління. А от опалення в місті зараз призупинили і гріють лише воду – але в ощадному режимі.

«Оскільки зараз температура зовнішня перевищує +8 градусів, нам достатньо тільки паровими котлами нагрівати воду. Тобто водогрійні котли на даний час всі зупинені. Вони всі стоять в резерві. А на підігрів гарячої води на цей момент працюють три парові котли», – пояснив директор ТЕЦ-1 Михайло Петельський.

До наступного опалювального сезону на ТЕЦ-1 мають виконати робіт на 4,5 млн грн.

«Підприємство повністю працює самостійно, ми не виділяємо коштів з місцевого бюджету. Чого не можна сказати про галузь взагалі в державі. На ТЕЦ-1 в ідеальному стані сьогодні обладнання, хоча воно доволі древнє. Але коефіцієнт корисної дії котлів 93%. Щоб ви розуміли, коефіцієнт корисної дії нового котла – 94%», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

За останні 10 років споживання газу на ТЕЦ-1 вдалось скоротити майже утричі. Досягли цього саме завдяки постійному оновленню устаткування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук