На Міжнародний фестиваль театрів «І люди, і ляльки» до Львова приїхали актори з п'яти країн

КультураМаргарита Баданіна, 4 липня 2018, 19:33 442 0

У Львові відбувся IV Міжнародний фестиваль театрів «І люди, і ляльки». Успішні колективи України, Ірану, Польщі, Литви та Білорусі презентували свої історії на п'яти театральних майданчиках Львова.

Ляльки у них були і традиційні, і навіть з металевого посуду та глиняних горщиків. Такими ж різноманітними були і сюжети фестивальних вистав.

«Якщо раніше ми могли говорити про поетичне кіно, поетичний театр, то на сьогоднішній день дуже часто з'являється патетичне-поетичне мистецтво, яке інколи втрачає художній зміст. І тим не менш, театр ляльок, колективи, які представлені, вони повертають нас до змісту», – розповів Олексій Кравчук, директор фестивалю.

«Театр ляльок над всім іронізує, над всіма людськими пристрастями, суєтою», – коментує Ярослав Грушецький, режисер Черкаського академічного театру ляльок.

Окрім роботи з ляльками та реквізитами, режисери вдавалися до експериментів з музичним супроводом. Спеціально до литовської вистави «Багатство Соломона» виготовили особливий музичний інструмент – квадрофон, аби створювати потрібну атмосферу та характери персонажів.

«У цій виставі йдеться про цінності. Це дуже важливо. Найважливіше не золото, а душа. Ґрунтуючись на єврейській культурі, ми хотіли сказати це про всі народи. Головне мати гарну душу, і до тебе все прийде, багатство буде у твоїх ніг», – розповіла про свою виставу на біблійну тему литовська режисерка Снігулє Дікчуйте.

Глядачі могли обирати вистави на будь-який смак і для різного віку. Навіть дитячі спектаклі сподобалися батькам.

«Дорослим є також що почерпнути, задуматися і передати своїм дітям ось такі теми вічні», – поділилася враженнями пані Наталія, яка з двома доньками відвідала виставу литовського «Настільного театру».

Під час фестивалю львівська публіка побачила 20 вистав від театрів 5-ти країн світу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук