На модернізацію українських АЕС витратять ₴5,5 млрд

ЕкономікаАндрій Стець, 28 вересня 20173410

Державна компанія «Енергоатом» спільно з харківським «Турбоатомом» і Westinghouse Electric Sweden почала п'ятирічний проект для підвищення ефективності і виробничої потужності енергоблоків українських атомних станцій. Проектні документи підписали в четвер, 28 вересня, у Харкові в присутності прем'єра Володимира Гройсмана, повідомляють на сайті уряду.

Підписано, зокрема, програму участі між ДП НАЕК «Енергоатом» і ПАТ «Турбоатом» в постачанні обладнання для АЕС України на 5-річний період 2018-2022 рр. на суму близько 100 млн доларів, договір між «Донбасенерго» і «Турбоатомом» про постачання турбіни К-330-23,5 потужністю 330 МВт для реконструкції блоку 6А Слов'янської ТЕС на суму 317 млн грн, а також меморандум про взаєморозуміння між Westinghouse Electric Sweden AB і «Турбоатомом» про підвищення ефективності роботи обладнання і підвищення потужності енергоблоків АЕС України, обладнаних російськими турбінами і генераторами, на суму 100 млн доларів. Реалізація цих документів дозволить створити понад 15 тис. нових робочих місць.

«Ми щойно підписали договори на 5,5 млрд грн. Це означає, що в найближчі роки підприємства будуть завантажені роботою, близько 15 тис. осіб будуть отримувати заробітну плату, а в цьому циклі будуть задіяні понад 10 підприємств України», – зазначив Гройсман.

До слова, в Україні працюють чотири атомні електростанції з 15 енергоблоками.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук