На модернізацію української ГТС треба $5,3 млрд - Укртрансгаз

Володимир Балита, 4 червня 20136980
На модернізацію української ГТС треба $5,3 млрд - Укртрансгаз
фото ZAXID.NET
Гроші

За підрахунками «Укртрансгазу», модернізація української ГТС потребує 5,3 млрд доларів інвестицій, що набагато дешевше, ніж будівництво нових газопроводів в обхід України.

Про це заявив заступник головного інженера з питань модернізації та перспективного розвитку ГТС України ПАТ «Укртрансгаз» Олег Михалевич.

«Реалізація такого проекту вимагає залучення значних і довгострокових інвестицій. Згідно з нашими розрахунками, які були підтверджені компанією Mott McDonald, загальний обсяг необхідних інвестицій становить 5,3 млрд доларів», - цитує Михалевича Укрінформ.

За його словами, такі капіталовкладення забезпечать надійний транзит до Європи в обсязі 145 млрд м куб. на період до 2030 року і надалі.

«Це є менше, ніж вартість «потоків», які будуються в обхід України: «Північного потоку», вартість якого зараз становить 15 млрд доларів, і «Південного потоку», -  сказав Михалевич.

За його словами, основними напрямами вкладення коштів будуть транзитні газопроводи «Уренгой-Помари-Ужгород», «Союз» і «Прогрес», а також північна система газопроводів, «які будуть складати і в подальшому основний маршрут транзиту, і які визначені нами, як пріоритетні об'єкти модернізації і реконструкції».

При цьому він зазначив, що вибір об'єктів і напрямів модернізації безпосередньо буде залежати від майбутніх обсягів транзиту.

За оцінками «Укртрансгазу», завантаженість української ГТС становитиме від 60 млрд м куб. (песимістичний сценарій) до 110 млрд м куб. (оптимістичний сценарій).

«Виходячи з цих прогнозів, ми і розробили свої програми, які визначають пріоритети», –підкреслив Михалевич.

Нагадаємо, що німецький банк Deutsche Bank спільно з німецькими компаніями, включаючи компанію Ferrostaаl, можуть взятися за проект модернізації української ГТС вартістю 5-7 млрд доларів.

За даними ЗМІ, вартість ГТС України і підземних сховищ газу коливається в межах 26-29 млрд доларів.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що модернізація української ГТС коштуватиме 4,5 млрд євро.

Газотранспортна система України є другою в Європі та однією з найбільших у світі. Загальна протяжність газопроводів (без урахування нових об'єктів), які експлуатує компанія, становить 37,1 тис. км, зокрема магістральних газопроводів – 22,2 тис. км і газопроводів-відведень – 14,9 тис. км. Кількість газорозподільних станцій становить 1 449.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук