На недовірі будують лише в'язниці

БлогиОлег Мацех , 30 вересня 2018 821
Олег Мацех
український громадський діяч, співорганізатор ініціативи «Реанімаційний Пакет Реформ»

Довіряти важливо у всьому: у побутовому вимірі, між інституціями, між людьми. Як і, наприклад, в економіці. Уже не раз доведено і я переконався на своєму бізнесі — справа, побудована на довірі, значно ефективніша, ніж без неї.

Наставити повсюди парканів — нереально. На це підуть величезні кошти, і, врешті-решт, ми станемо їхніми заручниками. Так можна побудувати в'язницю, але так не можна будувати бізнес.

Ми, українці, втім маємо неприємний спадок від Радянського Союзу — наше життя було побудовано на недовірі. Всі пригадують, як ми жили — нам просто «прищепили» гени недовіри.

Ціла країна в недовірі — у політикумі, всюди. Фактично вона пронизує наше життя. І, на жаль, заважає нам розвиватися.

На Бієнале довіри у жовтні ми хочемо підняти цю тему. Щоб люди замислилися, наскільки довіряти важливо.

У світі раніше нічого подібного не робилося. Під Бієнале зазвичай розуміють здебільшого мистецькі заходи, але ми ними не обмежимося. Тож раз на два роки плануємо проводити своєрідний фестиваль.

Звісно, великий акцент буде саме на мистецтві — ми вже оголосили міжнародний конкурс плакатів довіри з призовим фондом, також будуть проводитися різні мистецькі фотоконкурси, виставки.

На форум — у дискусійну частину — приїдуть відомі міжнародні лектори та експерти.

І третя частина — різноманітні івенти. Ідея полягає в тому, що ми формуємо платформу, і до нас подають заявки різноманітні приватні ініціативи, які на цій платформі можуть будувати і проводити свої події на тему довіри.

Такі як, наприклад, Сніданок довіри, який вже відбувся за ініціативи Бієнале на вулиці Вірменській.

Наша ідея була дуже простою: вже близько двох-трьох років тому львів'яни робили подібний захід, він називався Снідання-єднання. Тоді просто жителі міста у Фейсбуку ініціювали такий флеш-моб, коли кожен міг в своєму кошику принести улюблені страви на сніданок і недільного ранку розстелити скатертини безпосередньо на вулиці, прийти зі своїми столами — хто на землі, на бруківці — і почастувати один одного, поділитися добрим настроєм, домашніми рецептами, покуштувати родинні страви тощо.

Цього року всі кафе вулиці Вірменської, які розташовані в кварталі, де відбувався Сніданок, віддали нам свої столи. А інші заклади позносили та позвозили столи в центр міста, щоби львів'янам було зручно проводити трапезу разом.

Саме завдяки таким речам бачимо, що спільнота людей є не лише у соцмережах. А довіра є базовою цінністю людських стосунків. Вона - першопочатковий принцип, платформа, де б ви і ким не були. Це основа соціуму — чи в сім'ї, чи в місті.

Без довіри нормальних людських стосунків просто не може бути — інакше вони стають нелюдськими.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук