На парламентських виборах у Фінляндії перемогла опозиційна партія «Центр»

СвітЛюбко Петренко, 20 квітня 20152630

До теми

На парламентських виборах у Фінляндії перемогла опозиційна партія «Центр»
«Центр» святкує перемогу

Лідером парламентських перегонів у Фінляндії стала опозиційна ліберальна партія «Центр», яку очолює мільярдер, підприємець у галузі ІТ-технологій Юхя Сіпіля. Як повідомив німецький телеканал ARD, після підрахунку 100% бюлетенів, з’ясувалося,  що за «Центр» проголосувало  21,3% виборців, котрі прийшли на дільниці.

Таким чином партія отримає 49 депутатських місць у 200-місному парламенті, що на 14 більше, ніж у попередньому складі. На другому місці опинилася правопопулістська партія «Справжні фіни», набравши 17,6% голосів і здобувши 38 мандатів.

Правляча Консервативна партія прем’єр-міністра Александра Стубба, хоч і набрала 18,2 % голосів, проте опинилася лише на третьому місці. Через досить складне виборче законодавство партія здобула лише 37 місць у парламенті.

На четверте місце вийшли соцал-демократи, котрі входили до урядової коаліції на правах молодшого партнера. За них проголосувало  16,5% виборців, тож вони здобудуть 34 депутатських мандати.

Прем’єр Александр Стубб вже привітав свого конкурента Юхю Сіпілю з перемогою. Проте конфігурація майбутньої урядовою коаліції ще далеко не визначена. Експерти передбачають, що формування уряду буде тривалим і складним.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

До теми

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук