На площі біля ЛНУ ім. Івана Франка археологи виявили кераміку ХVIII-XIX століть

Фрагменти керамічного посуду ХVIII-XIX століть, виявлені на площі біля ЛНУ ім. Івана Франка

Спеціалісти науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» виявили на площі перед Львівським національним університетом імені Івана Франка кераміку, датовану ХVIII-XIX століттями та предмет, схожий на медальйон. Про це ZAXID.NET повідомив співробітник центру Євген Ткач.

За його словами, археологи розкопали лише 20 м2 землі на глибину 1 м і такі знахідки – це вже непогана перспектива для подальших пошуків. «У цьому об’ємі землі ми виявили фрагменти керамічного посуду та керамічну люльку з рослинним орнаментом ХVIII-XIX століть, а також металевий предмет, схожий на медальйон або якусь нашивку. Наразі ми ще з’ясовуємо, що це таке і якого періоду ця знахідка. Ці предмети не є надзвичайно цінними, але тим не менше вони цікаві для вивчення і дають надію, що надалі в цій локації можна знайти щось справді вартісне», – сказав Євген Ткач.

Фото Євгена Ткача

Нагадаємо, у вівторок, 11 липня, співробітники науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» на замовлення ЛКП «Зелений Львів» розпочали проводити археологічну експертизу площі перед університетом, аби виявити, чи є там давні археологічні рештки, які потребують масштабних розкопок. Вартість експертизи – 198 тис. грн.

Наразі археологи планують дослідити чотири ділянки площею по 20 м2 на глибину від 1,4 до 3 метрів. Проте не відкидають, що розкопки можуть бути більш масштабними.

«Ми маємо дослідити ці чотири ділянки і у вересні відзвітувати по них. В ході експертизи стане зрозуміло, чи є на цьому місці культурний шар, який потребує масштабного вивчення», – додав Євген Ткач.

Коли археологи завершать усі роботи на площі, там проведуть геодезичні та інженерні дослідження. Після цього буде оголошений інвестиційний конкурс проектів реконструкції площі з облаштуванням на ній підземного паркінгу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук