На польсько-українському кордоні вперше за 22 роки відновили залізничне сполучення євроколією

Із Польщі до Нижанкович прибула дрезина із подарунками для дітей учасників АТО

До Нижанкович дрезина привезла подарунки для дітей учасників АТО

У вівторок, 28 грудня, з польського Перемишля до селища Нижанковичі у Львівській області по відновленій європейській колії вперше за 22 роки прибула дизельна дрезина, яка привезла подарунки для понад 200 українських дітей, чиї батьки служать або загинули у зоні АТО. Подарунки до дня Святого Миколая для дітей збирали волонтери з Перемишля.

«Все відбулось успішно – дрезина приїхала на територію України. По цій колії можуть їхати поки що лише дрезини. Зараз делегація із подарунками їде до дітей у Хирів. Це діти, чиї батьки загинули або служать у зоні АТО», – розповів ZAXID.NET Віктор Гальчинський, керівник прес-служби польсько-українського банку «Кредобанк», що допоміг реалізувати цю акцію.

Колію протяжністю 35 км на території Польщі у вересні розчистили волонтери під час акції «I Biesczadska Siekierezada Kolejowa». Коли кущі викорчували, то з’ясувалось, що колія перебуває у задовільному стані і нею можуть їздити невеликі поїзди і з швидкістю 30 км/год. Ширина колії - 1435 мм, що є стандартом у більшості країн Євросоюзу. На території України євроколія також перебуває у задовільному стані, але у деяких місцях потребує ремонту. Саме тому повноцінний рух лінією №102 наразі неможливий.

Схема залізничної лінії №102, яка пролягає територією України та Польщі через Перемишль-Нижанковичі-Добромиль-Хирів і Хирів-Старжава-Кросценко-Устрикидольне-Загуж-Санок

«Мета цієї акції – привернути увагу до того, що існує ще одне залізничне сполучення із Польщею. Більше того – це залізничне сполучення відбувається по євроколії, яка може служити як для потреб Польщі, так і для потреб України», - каже Віктор Гальчинський.

Відновлений залізничний маршрут Загуж-Хирів-Перемишль стане єдиною альтернативою залізничного сполучення гірських міст польських Бєщад (Устрики Долішні та Сянок) з рештою Польщі після закриття на капітальний ремонт у 2017-2020 роках залізничних ліній Ясло-Жешув та Ясло-Новий Загуж).

Як інформував ZAXID.NET, у 2017році в Старосамбірському районі планується розпочати будівництво нового міжнародного пункту пропуску «Нижанковичі - Мальховіце» на українсько-польському кордоні. Цей пункт пропуску створюється для переміщення осіб і вантажів транспортними засобами з максимально допустимою масою до 3,5 тонн, за винятком пішохідного руху. Пункт пропуску «Нижанковичі - Мальховіце» стане сьомим автомобільним переходом на кордоні з Польщею.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук