На Рівненщині хлопця з інвалідністю забрали до війська під час призову

Призовник з хронічною хворобою крові стверджує, що документи про приданість його до служби сфальсифікували

Богдан Шевчук

26-річного Богдана Шевчука з Рівненської області, який має інвалідність та є непридатним до служби, забрали до війська під час осіннього призову 2017 року . За його словами, військові підробили документи і визнали його здоровим, проте вже за кілька днів він опинився в лікарні.

Як повідомив сайт «Обозреватель», 1999 року Богданові Шевчуку лікарі поставили діагноз – ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура (хвороба зі зниженням числа тромбоцитів у крові та підвищеною кровоточивістю, - ред.). Відповідно до Положення про військово-лікарську експертизу ВСУ, люди з таким діагнозом – непридатні до військової служби.

У жовтні 2018 року Богдан отримав повістку і з'явився до військкомату, вважаючи, що медкомісія, як і раніше, визнає його непридатним. «В Острозькому районному військкоматі мої документи (меддовідки, напрямки) взяв майор Іван Якубенко. Глянув на них, як на непотрібний папірець, і сказав, що завтра я повинен з'явитися на пересильний пункт в с. Здовбиця. Він додав, що якщо я не з'явлюся, буду вважатися ухильником. Коли я спробував заперечити, він сказав: «Щеня, закрий рота, інакше я тобі тут влаштую. Щоб завтра був на місці!», – розповів він.

За словами хлопця, під час проходження медкомісії з'ясувалося, що його особиста справа порожня, і його визнали придатним до служби. Пізніше під час проходження медкомісії у військовій частині в Полтаві з'ясувалося, що документи Богдана були підроблені.

«Наприклад флюорографія, за їхніми словами, була не моя, а 50-річної людини вагою в 120 кг! Вона, до речі, була обрізана, немов там раніше було зазначено інше ім'я і прізвище», – розповів він.

Після цього Шевчук мав серйозні проблеми зі здоров'ям та потрапив в госпіталь, де провів близько місяця.

Фотокопія висновку лікарів щодо стану здоров'я Шевчука після призову

Фотокопія висновку лікарів щодо стану здоров'я Шевчука після призову

Загалом хлопець пробув в армії три місяці, більшу частину часу – в санчастині і госпіталях. Хлопець вважає, що люди, які відправили його служити, підробили документи і повинні понести кримінальну відповідальність.

Богдан з матір'ю звернулись до правоохоронців з вимогою покарати винних. Наразі ГУ Нацполіціі в Рівненській області порушило кримінальне провадження за ч. 1 ст. 366 КК (службова фальсифікація).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук