На Рівненщині різні конфесії підписали Меморандум про Українську помісну церкву

СуспільствоРоман Ганкевич, 13 листопада 201411510
На Рівненщині різні конфесії підписали Меморандум про Українську помісну церкву

П’ять представників різних конфесій та двоє представників Рівненської обласної державної адміністрації підписали Меморандум про єдину Україну та єдину Українську помісну православну церкву.

Про це у четвер, 13 листопада, пише рівненська газета «Рівне Вечірнє».

Зазначається, що меморандум планувалося підписати о 15:00, проте представники релігійних конфесій півтори години дискутували і узгоджували остаточну версію його тексту.

Вперше за історію незалежної України представники різних релігійних конфесій на регіональному рівні офіційно погодилися створити робочу групу, яка намагатиметься напрацювати механізм об’єднання конфесій.

У Меморандумі йдеться про те, що всі православні церкви Рівненської області визнають та моляться за цілісну і єдину державу Україну, що вони виступають за створення Української помісної православної церкви, засуджують дії Росії як агресора та інших держав щодо захоплення території України і посягання на цілісність і державний суверенітет України, засуджують розпалювання міжрелігійної ворожнечі і захоплення православних храмів однієї конфесії іншою.

П’ятим пунктом додали, що вони не заперечують релігійне волевиявлення жителів Рівненщини щодо конфесійної незалежності згідно із законом України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Зазначається, що Меморандум підписали керуючий Сарненською єпархією УПЦ митрополит Сарненський та Поліський Анатолій, керуючий Рівненською єпархією УПЦ митрополит Рівненський та Острозький Варфоломій, керуючий Рівненською єпархією УПЦ-КП митрополит Рівненський та Острозький Іларіон, керуючий Рівненсько-Волинською та Таврійською єпархіями УАПЦ митрополит Львівський Макарій, правлячий єпископ Луцького екзархату УГКЦ Йосафат, голова Рівненської ОДА Сергій Рибачок та його заступник Олександр Савчук.

Після підписання документу митрополит Рівненський та Острозький Варфоломій заявив, що на його думку церквам таки вдасться домовитися та утворити українську Помісну церкву, а на запитання, чи знають про Меморандум у Києві та Москві, зазначив, що це його власна ініціатива.

«Це велика історична подія, яка далася нам не зовсім легко. Але, як в народі кажуть, гуртом і батька легше бити, тому ми зібралися, переговорили і прийшли до такого висновку, що цей Меморандум потрібно підписати. Ми не знаємо, чи буде з Меморандуму, який ми підписали, якийсь добрий результат, але у нас благі наміри – ми хочемо, аби в Україні була єдина православна церква», - заявив Варфоломій і запевнив, що усі хто підписав меморандум прикладуть свої зусилля, аби Українська помісна церква була таки створена.

За його словами, це нелегке і важливе завдання і тут потрібно щоби зусилля прикладали не лише архієреї та чиновники з ОДА, але й усі мешканці області.

Між тим, керуючий Рівненською єпархією УПЦ-КП митрополит Іларіон сказав, що вперше з 1992 року представники усіх конфесій підписали цей Меморандум, як перший крок до обговорення і реальних дій для створення Української помісної православної церкви.

Він зокрема наголосив, що процес об’єднання вже давно почався в душах серцях і розумі людей.

«Кожен крок до об’єднання відбувається по-різному. І нехай нині ніхто не переживає за те, що одна конфесія переходить до іншої, тому що коли буде єдина православна церква, тоді все стане на свої місця. Але для відновлення історичної справедливості всі процеси, які зараз відбуваються на Рівненщині, вони є добрі. В тому числі, і повернення громад в лоно церкви Київського патріархату. Хай в цьому нам допоможе Бог», - заявив він.

Після підписання урочистого документу всі намісники церков дякували Сергію Рибачку. Голова Рівненської ОДА висловив сподівання, що приклад Рівненщини наслідують інші регіони і що це зупинить війну.

Наприкінці обговорення, митрополит Анатолій додав, що Меморандум обов’язково повинні побачити керівники парафій у Києві та Москві, а Макарій зазначив, що лише єдина церква дасть змогу побороти північного ворога.

Йосафат, у свою чергу, радісно додав, що нині – 13-те число, а воно завжди було благодатним для українців, тож він сподівається, що Меморандум таки відіграє свою роль.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук