На Сколівщині відновлять віднайдений бункер УПА

Він стане частиною туристичного маршруту «Горами нашої слави»

СуспільствоОрися Шиян, 31 травня 201713310
На Сколівщині відновлять віднайдений бункер УПА
фото ЛОДА
Бункер відшукали у 2012 році за спогадами однієї з упівок

У Сколівському районі облаштують бункер головного осередку пропаганди ОУН-УПА. До нього мають розчистити шляхи та відзначити на туристичних мапах та вказівниках, повідомляє управління туризму та курортів ЛОДА.

Нагадаємо, у 2012 році біля підніжжя гори Кичера на околицях села Корчин Сколівського району за спогадами учасниці подій друкарки Дарії Малярчин-Шпиталь віднайшли бункер упівців.

Тепер влада та громадські активісти домовилась спільно облаштувати його, розчистити дорогу до криївки. Також вирішили розробити та облаштувати навігаційними знаками та інформаційними стендами пішохідний шлях від с. Корчин до бункера і до гори Парашка.

Бункер великих розмірів ― 35 метрів завдовжки та 5 м в ширину. У ньому працювали упівці «Петро Полтава», «Горновий», «Доля», «Степовий», «Корчак». На наради навідувалися «Тур», «Лицар», «Нечай», «Орлан» та інші учасники руху. Осередок пропаганди був так добре законспірований, що його тривалий час не могли знайти нквдистські загони. Бункер викрили і ліквідували 7 квітня 1948р. Учасниця підпілля, друкарка ГОСП Дарія Малярчин («Дарка») з Трускавця написала спогади про цю сторінку історії визвольного руху, завдяки яким його й змогли віднайти.

схема бункера із НКВДистських архівів (фото Україна Incognita)

Бункер внесуть в реєстр туристичних шляхів області. Він стане частиною відомого туристичного маршруту «Горами нашої слави», який пролягає з Ясної гори в Гошеві й далі за маршрутом — Скелі Довбуша — село Церківна — гора Яворина (бункер провідника Карпатського крайового проводу ОУН Ярослава Мельника — «Роберта») — гора Магура — гора Маківка — село Тухля («Захар Беркут») — гора Лопата — гора Ключ — гора Парашка — гора Кичера біля Корчина.

Тут також організовують літні наметові патріотичні табори для молоді.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук