На Старосамбірщині за майже мільйон євро від ЄС жінки розвивають власний бізнес

Ця ініціатива відбувається в межах проекту «Cowboyky: Український дикий захід»

ЕкономікаЮлія Девда, 8 березня215090
На Старосамбірщині за майже мільйон євро від ЄС жінки розвивають власний бізнес

На Старосамбірщині за майже мільйон євро від ЄС жінки розвивають підприємництво. З початку 2018 року в Новоміській ОТГ, що розташована у Старосамбірському районі Львівщини, діє місцевий проект «Cowboyky: Український дикий захід». Його реалізовують в межах ініціативи «Мери за економічне зростання», використовуючи грантові 900 тис. євро від Євросоюзу та 100 тис. євро місцевого бюджету. Завдяки цим коштам мешканці 14 сіл розвивають туристичну інфраструктуру регіону і, щоб не виїжджати до Польщі, самі долучаються до роботи. Власні бізнеси засновують й тамтешні жінки.

Однією з таких жінок є Світлана Савка із села Дешичі, яка 20 років мала власну пекарню. Та коли через конкуренцію справа стала збитковою, за гроші ЄС жінка вирішила заснувати школу пекарських майстер-класів. Тепер вона і дві її помічниці щотижня навчають мистецтву випікання хліба й тістечок десятки діток.

«Завдяки такій ініціативі я знову знайшла себе, адже робота з хлібом і випічкою є моїм задоволенням. Команда, з якою працюю, – Вікторія, яка допомагає мені здебільшого з тістом, і Марія, що займається з дітьми. Обидві пообіцяли: не виїжджатимуть за кордон», – розповідає власниця CowБойківської пекарні.

Тим часом у сусідньому селі Нове місто Світлана Бегей будує тепличні тунелі. Вирощувати на трьох ділянках жінка планує італійські сорти полуниць («Портола», «Віваро», «Кабрілло» та «Фурор») і зелень. Так хоче не лише відкрити власний бізнес, а й працювати в Україні.

«До мене вже підходило з десяток людей, які хотіли працевлаштуватись, адже в цьому є потреба. Зрештою, з чоловіком і дітьми в теплицях я не впораюсь, тому будемо кликати підмогу», – каже майбутня підприємиця.

Ще один акцент проекту «Cowboyky» – розвиток туризму. Для залучення зовнішніх інвестицій у свої селища місцеві облаштовують садиби елементами бойківського колориту. Попереду ще відкриття туристичного кластеру територіальної громади, який планують представити у червні.

«Він включатиме в себе три активності: індивідуальні тури, святкування заходів, приміром День обжинок чи Мартина, а також автобусні подорожі для дітей і дорослих», – зазначає керівник проекту Дмитро Якимець.

Додамо, що проект «Cowboyky: Український дикий захід» передбачає працевлаштування на створених за грант підприємствах як мінімум півсотні мешканців, третина з яких – жінки. Фінальний результат реалізації грошей від Євросоюзу Новоміська ОТГ презентує наступного року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук