Львів'янин створив власний бренд ножів, який став популярним у світі
Олександр Крава – творець бренду KravaKnife
Олександр Крава – творець українського бренду ножів KravaKnife. Усі вироби мають виключно українські назви: «Поганка», «Гадюка», «Негідник», «Кажан» та «Крук», проте здобувають шанувальників навіть далеко за межами України. Журналістів ZAXID.NET Новин він запросив у своє лігво-майстерню, де народжуються нові ідеї для бренду KravaKnife.
Захоплення колючими та ріжучими у хлопця з'явилось ще у дитинстві. Воно лише посилилось, коли працював у мілітарі-магазині. А приблизно 10 років тому таки зробив свій перший виріб.
«Сказав собі: якщо ти так прискіпливо ставишся до ножів світових брендів, відомих, іменитих, тоді, давай, зроби свій ніж. І от я зробив оцю штуку, зрозумів що є ще до чого прагнути і тільки доробив цей, одразу почав робити другий. І так я не зупиняюся досі. Цей перший ніж зроблений з пили, жахливий ніж просто. Зараз навіть дивлюсь і думаю, що в нього безліч косяків, але я не хочу його переробляти, тому що є розуміння, що він все таки перший і ця шкарадність це і є фішка», – демонструє свою першу роботу виробник українського бренду ножів Олександр Крава.
Та перед цим була насичена пригодами поїздка до Африки, де займався охороною золотодобувного кар'єру. Коштовного металу не привіз, але підзаробив грошей, аби втілити свою мрію.
«Приїхав в Африку і зрозумів, що хочу займатися суто ножами і не хочу працювати на якогось дядька. Повернувся і винайняв свою першу майстерню», – розповів Олександр.
Із кожним новим ножем майстерність Олександра загострювалась, а талант відшліфовувався. Усі вироби мають виключно українські назви. «Поганка», «Гадюка», «Негідник», «Кажан» та «Крук» користуються великою популярністю за кордоном. Ножі львів'янина уже побували на усіх континентах, навіть в Антарктиді. Пройшли вони випробування і війною.
«Ніж «Крук» у мене замовили «Азовці», це нагородний ніж для хлопців, які звільняли Маріуполь до 5-річчя звільнення міста, і він має витравлений камуфляж М-90 і логотипи «Азову», – розповів Олександр Крава.
Окрім прибутковості, майстер має ще одну глобальну мету: розвинути ножову культуру в Україні та розвіяти усі стереотипи навколо людини з гострим предметом у кишені.
«Мені хотілося, щоб в Україні було нормальне розуміння, що ніж це не є бандитський аксесуар, крім того, щоб розвіяти стереотип, що ніж зроблений на зоні це круто, чи людина, яка ходить із ножем це вбивця. Основою ножової культури є розуміння, що ніж це є інструмент, як молоток, плоскогубці і будь-який інший і він має виконувати свою функцію», – певен Олександр.
Сьогодні бренд KravaKnife це майже десяток моделей ножів. Здебільшого їх використовують для побутових та туристичних потреб. Попри немалу, як на українські мірки ціну, сотні ножів ручної роботи KravaKnife уже знайшли своїх покупців. Розповсюджує їх Олександр через сторінки у соцмережах, які сам наповнює.