Тренди, вимоги та діджиталізація
Як львівським компаніям створити бренд фірми та успішно продавати?
0Українці звикли економити на відпустці, натомість на їжі чи одязі економлять значно рідше. При цьому у західних областях України жителі значно ощадливіші, аніж на іншій території країни. Про це 3 жовтня під час Forum West#Marketing розповіла керівник групи медіадосліджень Kantar Ukraine Ольга Капустян.
На цьогорічному семінарі з маркетингу говорили не лише про українців як споживачів товарів, а й про бренд компанії та про ефективний брендинг 2019-2020 років. Загалом на заході зібралося 300 маркетологів та представників бізнес-компаній. ZAXID.NET також побував на події та записав найважливіші тези семінару.
Український споживач в цифрах
Ольга Капустян, керівник групи медіадосліджень Kantar Ukraine, компанії, яка більше 20 років займається дослідженням та вивченням українського споживача, розповіла, що в останні роки дохід українців значно зріс. Зокрема, з року в рік ми можемо спостерігати позитивну динаміку підвищення заробітної плати.
Партнери цьогорічного семінару Forum West#Marketing
За її інформацією, якщо у 2017 році українці заробляли 5,534 тис. грн, то у 2019 році заробітна плата становить – 8,307 тис. грн доходу на одну людину в сім’ї.
«Якщо ми подивимось на дохід у гривнях, він достатньо позитивно виглядає у нас в Україні, це дохід на одну людину в сім’ї. За останні роки, є тенденції до зросту, і ми бачимо ці позитивні показники», – зазначила Ольга Капустян.
Окрім того, спікерка зазначила, що українці звикли економити. Найбільш ощадливими виявилися жителі західних областей країни.
«Українці взагалі звикли економити. Ми часто економимо, просто кожен на чомусь своєму. Взагалі найчастіше ми економимо на таких речах: побутова, відпустка і дозвілля. Тобто ми можемо менше економити на їжі, на одязі чи на освіті, але ми можемо економити більше на подорожах», – додала Ольга Капустян.
Таким чином, за її словами, у 2019 році 39% українців зазначили, що економлять на побутовій техніці, 35% – економлять на відпустці та ще 35% – на дозвіллі. Однак, навіть попри це, в останні роки в Україні спостерігається позитивна динаміка до зросту рівня добробуту громадян.
Також Ольга Капустян назвала ТОП-5 факторів, за якими середньостатистичний покупець обирає для себе магазин. Спікерка каже, що в останні роки споживачі задекларували, що вони надають перевагу покупками у супермаркетах, натомість на базари ходять значно рідше.
Так, при виборі магазину для покупок споживачі, у першу чергу, звертають увагу на зручне розташування, за тим – на низькі ціни. 30% українців важливо, аби у місцях покупки був широкий асортимент товару, 25% хочуть, аби у магазинах обов’язково був термінал, а 23% хочуть ефективної роботи кас.
Ефективний брендинг 2020 року
Art director у Voronin Design Studio Нік Воронін розповів присутнім про побудову власного бренду, про тренди у брендингу, які є актуальними на сьогоднішній день та які будуть популярні у наступному році.
Він також зазначив, що для того, аби будувати власний бізнес, важливо знати основи брендингу. Зокрема, за його словами, у основ є три мети, які найважливіші для будь-якого бізнесу. Таким чином треба пам’ятати про стратегію, алгоритм та візуалізацію.
Особливу увагу спікер приділив алгоритму побудови власного бренду. Зокрема, за його словами, для того, аби правильно та ефективно розпочати роботу над його створенням, важливо проаналізувати бізнес, з яким фірма планує працювати, сам продукт, його переваги та недоліки.
«Важливо також зробити дослідження. Це вже буде більша частина успіху, треба дослідити покупців і цільову аудиторію. Варто дослідити, якою є ця цільова аудиторія, які в неї вимоги, які в неї переваги, що вона хоче, як цей продукт чи сервіс робить її життя легшою, або допомагає закрити якісь її болі. Однозначно також треба в контексті цього аналізувати свої конкурентів», – зазначає Нік Воронін.
Щодо аналізу бізнесу свого опонента спікер каже, що це також один з найважливіших кроків при побудові власного бренду. Тому не варто боятися запозичувати щось у конкурентів.
Окрім того, за його словами у 2020 році при створенні власних візуальних продуктів, варто пам’ятати, що популярними будуть адаптивні лого, градієнти, анімації, дуотони, типографіка тощо.
Діджиталізація у бізнесі
Цьогорічна програма семінару з маркетингу дещо відрізнялась від таких заходів попередніх років. Зокрема, за словами керівного партнера юридичної компанії HD Partners Володимира Глащенкова, слухачі, окрім звичних тем про бренд та його побудову послухали ще й про діджиталізацію свого бізнесу, оскільки саме цей напрямок в останні роки набуває все більшої популярності.
«На цьогорічному семінарі ми вирішили більше поговорити про діджитал. Ми додали таку тему, тому що весь світ, у всіх сферах стає діджитал. Тому нам всім все одно доводиться на це переходити. Спікери сьогодні розповідають дуже специфічні речі, і зараз дуже мале коло людей з цим працює. Та попри це, технології змушують нас ставати сучасними», – розповів Володимир Глащенков.
Так, CEO, TQM systems Максим Зосим розповів присутнім про те, як побудувати наскрізну аналітику від відвідувачів до споживачів. Він наголосив на дієвих механізмах, які дозволяють привести на свій ресурс потенційних покупців та спонукають їх купити товар у вашої компанії.
«Я був дуже здивований, коли читав один аналітичний звіт, і побачив, що є 83% компаній, які не мають систем обліку. Це статистика по країнах СНД. А це важливо знати, що треба робити з нашими потенційними покупцями, які існують механізми, аби привести нових клієнтів та таки продати їм товар», – додав Максим Зосим.