Обізнані, підковані, озброєні
Суспільство

Обізнані, підковані, озброєні

Як львівським підприємствам уникнути непорозумінь з податківцями?

Аліна Бекерук, 13 вересня 769 0

У Львові 12 вересня відбувся практичний податковий семінар «Forum West #Податки». На захід завітали понад 130 учасників – серед яких бухгалтери та фінансові директори. Досвідчені спікери звернули увагу на нововведення у податковому законодавстві та обговорили усі його тонкощі. Лектори дали учасникам цінні поради щодо того, як уникати фінансових ризиків та поділилися власними успішними кейсами.

Цього року керівники компаній та бухгалтери очікують змін у податковому законодавстві. Перебуваючи на порозі нововведень, важливо обговорити майбутні виклики, ризики та оцінити актуальні реалії, в яких на сьогодні функціонують підприємства. ZAXID.NET також долучився до семінару та законспектував найважливіші тези виступів «ForumWest».

На порозі змін

Менеджерка з податків і зборів компанії Baker Tilly Ірина Панфілова зазначила, що зі зміною керівництва країни, очікуються й зміни податкового законодавства.

«Ми в очікуванні найцікавіших змін в лютому місяці. За останні два роки ми від такої кількості змін відвикли. Адже до цього дня й упродовж 2019 року впринципі якихось суттєвих нововведень не відбулося. Були лише якісь доволі точкові зміни», – зазначила Ірина Панфілова.

Партнери цьогорічного семінару «Forum West #Податки»

У своїй доповіді менеджерка зосередилась на особливостях оподаткування прибутку, та на основних моментах, на які варто звернути увагу при оформленні бухгалтерських звітів, аби при податковій перевірці уникнути непорозумінь з контролюючими органами.

«Сьогодні ми вирішили зупинитися та зосередитися на тих моментах, по яких до нас звертаються клієнти в процесі податкового аудиту, і звичайного аудиту. Ми виділили питання, що пов'язане з основними засобами. Попри те, що стандарти не змінюються, однак питання все одно виникають. В першу чергу, це пов'язано з тим, що податкова з кожним днем все креативніше та креативніше підходить до трактування та розуміння бухгалтерських стандартів», – зазначила Ірина Панфілова.

Судова практика: бухгалтери & податківці

Старший юрисконсульт компанії Baker Tilly Олександр Корх презентував учасникам семінару кейс, в якому розповів про актуальні зміни, які виникли у системі блокування податкових накладних. Зокрема, він акцентував увагу на основних умовах, яких мають дотримуватися бухгалтери, аби їх накладні не проходили моніторинг.

Окрім того, Олександр Корх також звернув увагу на судову практику, яка сьогодні існує в Україні щодо оскарження рішень комісій про відмову в реєстрації податкових накладних. Зокрема, він зазначив, що на сьогоднішній день судова влада стала на бік платника податків у боротьбі з податківцями.

«На сьогоднішній день система узгоджується таким чином, що моніторинг працює так як треба комусь. Платник податку страждає, але судова влада стала на захист прав платника податку», – розповів Олександр Корх.

Цього разу на семінар також запросили представників банків. Віднедавна ці фінансові структури почали ретельніше перевіряти діяльність компаній. Зокрема, спікеркою семінару стала представниця департаменту фінансового моніторингу та комплаєнс-контролю «Альфа Банк України» Наталія Краснова. Вона обговорила з учасниками семінару всі тонкощі співпраці клієнтів і банку. Спікерка зосередила увагу на практичних аспектах взаємодії з клієнтами щодо питань фінансового моніторингу та валютного контролю.

Розвиток українського бізнесу – в пріоритеті

«ForumWest#Податки» у Львові вже давно знаний та популярний захід. Перші семінари у місті відбулися ще у 2011 році. Організаторами заходу є юридична компанія HD Partners та аудиторська компанія Baker Tilly. Основна мета такого роду семінарів – розвиток українського бізнес-середовища.

Фото Світлани Васильченко

«Ми хочемо, щоб український бізнес розвивався. За ці роки змінилась наша країна, змінилась аудиторія (учасники семінарів. - ред.). Натомість, не змінюється сама мета нашого заходу. Ми запрошуємо кращих експертів і намагаємось давати учасникам інформацію, яка їм потрібна, актуальна», – розповів керуючий партнер юридичної компанії HD Partners Володимир Глащенков.

Найближчим часом у Львові організують ще два заходи у межах проекту «Forum West». Зокрема, наступного тижня відбудеться ще однин семінар, тема якого буде присвячена питанням управління персоналом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук