На Тернопільщині планують відреставрувати палац графа Бадені ХІХ ст.

Влада області шукає інвестора, спроможного вкласти кошти в старовинний палац

Загальна вартість реставрації об'єкту становить 99 млн грн

У Тернополі презентували проект реконструкції палацу графа Бадені ХІХ століття, що розташований у селищі Коропець. Місцева влада надії покладає на приватних інвесторів. Якщо ж бажаючих отримати в оренду палац не знайдеться, проект заплановано реалізовувати за державний кошт, зокрема частково коштом Фонду регіонального розвитку. Про це повідомляє «Доба».

«Палац перебував на балансі Коропецького ліцею-інтернату. Ще раніше це була адміністративна будівля. Оскільки будинок використовувався, то це дало змогу зберегти його. Проте, низку років у палаці не проводилось жодних реставраційних робіт, лише поточні. Це призвело до того, що будівля почала руйнуватися. У 2000-х роках технічний стан палацу в деяких місцях став настільки поганим, що об'єкт закрили. Тоді ж провели ремонт даху, але цей ремонт було зроблено неякісно. Це прискорило руйнування споруди», – розповів автор проекту реконструкції Юрій Вербовецький.

Рятувати палац взялися у 2014 році. З обласного бюджету виділили кошти на проведення робіт з відновлення частини даху над входом. У 2016-2017 роках було проведено роботи з реставрації покрівлі та декоративних елементів центрального купола. Після цього розробили проектно-кошторисну документацію на реставрацію палацу.

Згідно з проектом реконструкції, планують відновити будівлю палацу, інтер'єри кімнат та парк.

«На основі наших досліджень і тих фотографій, які нам вдалось знайти, то можемо сказати, що перший поверх палацу був представницького рівня. Там були дуже дорогі і пишні інтер'єри. У кожному приміщенні присутня неповторна ліпнина, декоративні елементи і також в деяких місцях зберіглася оригінальна підлога, яку робили спеціально для цього палацу. Ми плануємо це все реставрувати та відновити. На другому поверсі ми плануємо зробити кілька готельних номерів та конференц-залу», – зазначив Вербовецький.

Проект передбачає не тільки реконструкцію палацу, а й відтворення парку

Згідно із його підрахунками, загальна вартість реставрації об'єкту – 99 млн грн. З цієї суми на відновлення палацу потрібно близько 19 млн грн. Повністю відновити перший поверх будівлі можна за 17 млн грн. Відтворення парку потягне на 20 млн, пристосування приміщень палацу – 8 млн.

Як пише УНІАН, свого часу обласна рада, в комунальній власності якої перебуває палац, вже намагалася його продати, оскільки пам’ятка руйнувалася, а коштів на ремонтні роботи не було. Близько 15 років тому будівлею зацікавився американський бізнесмен. Однак у громадянина США місцеві чиновники почали вимагати «відкат», тому інвестор відмовився від ідеї.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук