У Кам'янці-Подільському обвалилася частина Старої фортеці

У заповіднику прогнозують нові обвали

У середу, 14 лютого, у Кам’янці-Подільському частково обвалився мур Старої фортеці, повідомив місцевий сайт Vdalo.info.

За словами директора Кам’янець-Подільського історичного музею-заповідника Олександр Заремби, близько двох тижнів тому через перепади температур, вологість та інші фактори виявили можливість пошкодження муру на північно-західному боці Північного бастіону фортеці.

На фото — пошкоджена частина стіни Старої фортеці

«Ми звернулися за рекомендацією до профільних фахівців для обстеження аварійної ділянки. Їхній приїзд очікувався у Кам’янець-Подільський орієнтовно на 15-16 лютого. Наразі руху транспорту поблизу місця обвалу перекритий, адже ймовірність подальшого руйнування не виключається», – розповів Заремба.

Наразі в заповіднику очікують на приїзд профільних фахівців, які мають оцінити масштаби завданої шкоди та терміни реконструкції.

Факт обвалу підтвердив і міський голова Михайло Сімашевич. «На жаль, маємо прикру новину – сьогодні обвалилася лицьова кладка стіни північного бастіону Старої фортеці. Причина – в замоканні стіни та її замерзанні-розмерзанні впродовж тривалого часу. Працівники музею вже провели первинне обстеження об’єкту, чекатимемо на експертне. Обов’язковий крок після цього – протиаварійні, ремонтно-реставраційні роботи», — сказав Сімашевич.

Водночас громадські активісти повідомляють, що причиною обвалу найімовірніше була не волога погода, а протікання водогону, який замурований у цій частині стіні. Ремонтні роботи на цій ділянці велися в 2008 році, однак труби зробили неякісно, і саме це, на думку активістів призвело до нинішнього обвалу. Провину за неякісний ремонт та його наслідки вони покладають на попереднє керівництво музею.

До слова, у 2011 році у фортеці так само обсипалася Західна вежа.

Кам’янець-Подільська фортеця — одна з найбільших та найгарніших в Україні, відома з XIV століття як частина оборонної системи міста Кам’янець-Подільський. Є складовою частиною Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець», що входить до символічного переліку «Сім чудес України».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук