На Турківщині цьогоріч бебі-бум

Головні Новини за 27 листопадаОксана Сенишин, 27 листопада 2014, 18:17 1273 0
дивіться також

Тільки за дев’ять місяців поточного року в Турківській районній лікарні, що на Львівщині, народилося 438 немовлят. Іноді за добу лікарі приймають 4-5 пологів. Цьогоріч там з’явилося на світ навіть п’ятеро пар двійнят. Статисти констатують: саме в горах простежується найбільша народжуваність. Самі ж мешканці вершин пояснюють: це через побожність.

«Десь 30 років тому була трійня у нас. Один раз за весь час. А в середньому за рік в нас є 660-650 пологів», – розповіла завідувач пологового відділу Євгенія Артимович.

Найбільше в навколишніх селах народжується дітей, коли чоловіки повертаються із заробітків, жартують там.

Поповнення цьогоріч і в сім’ї Мишковських з Нижньої Яблуньки. В них – з'явилася п’ята дитина. Подружжя Наталі та Володимира мріяло про трьох діток. Однак хотіли синочка, тож ризикнули ще раз – народився Миколка. А п'ята Даринка, за словами самої Наталі, – це вже сюрприз. «Моя свекруха народила семеро дітей. В моєї мами четверо було. Моя баба мала п’ятеро. Cестра чоловіка має п’ятеро дітей», – розказала багатодітна мама Мишковська.

У селі Мельничне поповнення в сімействі Клюйників – там восьмим народився хлопчик. Отож тепер в сім'ї три хлопчики та п'ятеро дівчаток. Наталя та Михайло – батьки – розповіли, що вірять в Бога, тому про аборт і не думали. Та закиди сусідів і лікарів вже втомили, бідкається Наталя: «Коли я родила останню дитину, Мар’янчика, запитали мене: «Що ти будеш з тими дітьми робити?». А я собі думаю: говоріть про мене що хочете. Ну, чи в мене діти жебрають, чи ходять щось просять? В мене такого нема».

Щоб утримувати таку сім’ю – пораються на городі. Іноді батько на заробітки їздить, бувало в Сибір чи Харків. Однак Михайло тішиться малими грішми: «Треба і зошити, і ручки, і вдіти, і взути дітей. Ну, 5-6 тис. грн нам досить на місяць».

Загалом Завадівська сільська рада, до якої належить і їхнє село Мельничне, нарахувала в себе вже 110 матерів-героїнь.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук