На водосховищі поблизу Перемишлян масово загинула риба

Головні новини Львова 23.02Віталій Кубліков, 23 лютого 2016, 18:57 2781 0

На Корелицькому водосховищі поблизу Перемишлян на Львівщині сталася масова загибель риби. Мешканці ближніх сіл нарікають також на неприємний запах у повітрі і навіть підозрілий смак води у криницях. Натомість орендар водойми переконаний, що це спланована провокація, бо хтось поклав око на його ставок.

Від чого сталася масова моровиця – в селі ніхто не знає. Та після цього водосховище у селі Кореличі почало міліти. Вода пішла у русло річки.

«Вода йде в Гнилу Липу і всі села, що є попри цю річку аж до Бурштина, воно напевно ще заразить», – припускають селяни.

Люди, що мешкають поблизу ставу, нарікають, що після загибелі риби вода у криницях має підозрілий запах. Біля самої ж водойми селяни надибали і так званий могильник. Певні, саме сюди й закопали усю дохлятину.

«Піде весна, підуть дощі і воно почне розкладатися. Напевно, все знову піде до води», – пояснює мешканець села Кореличі Олег Зімбіцький.

Натомість сам орендар цієї водойми запевняє, що селяни трохи перебільшують масштаби екологічної катастрофи. Мовляв, таке часом трапляється у водному господарстві.

«Ну задушилося кілька рибин. Я їх прибираю. Сталася трошки біда. Була зима. Було зариб’я і пару рибин пішло. Я стою і збираю», – твердить орендар водойми Василь Оленчин.

Ситуацією натомість зацікавилися обласні екологи. Вони вже взяли проби води та ґрунту на дослідження.

«Ми мусимо з’ясувати, від чого могла загинути риба. Зокрема, і санстанцією було відібрано проби даної води. Тобто ми це підсумуємо і будемо мати чітку картину», – розповів в. о. начальника Держекоінспекції у Львівській області Микола Маланич.

Результати перевірки обіцяють оприлюднити за тиждень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук