На вулицях українських міст можуть з’явитися автомати для збору пластикових пляшок

В обмін на пляшки можна буде отримати, наприклад, гроші або корм для тварин

Фандомати не є новинкою для світу, але в Україні їх ще немає

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України пропонує проаналізувати та вивчити закордонний досвід із влаштування спеціальних автоматів для збору пластикових та алюмінієвих пляшок – так званих «фандоматів» у місцях масового скупчення людей. Відповідні зміни планується внести у державні будівельні норми щодо благоустрою.

«У багатьох країнах Європи та світу на вулицях в місцях масового скупчення людей можна зустріти фандомати. Це автомати, які обмінюють пластикові та інші пляшки, наприклад, алюмінієві, на гроші або спеціальні чеки, за які можна купити, приміром, корм для тварин або пакети для собак. Це дуже потрібна ініціатива, яка заохочує людей до розумного збору і використання пластику та покращення екологічного стану міст. Думаю, в Україні це теж могло би спрацювати, тому наразі хочемо більш детально вивчити іноземний досвід для внесення відповідних змін у державні будівельні норми», – сказав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Попередньо планується, що один такий фандомат планують встановлювати з розрахунку на 5 тис. людей.

Як пише прес-служба Мінрегіонбуду, фандомати отримали свою назву від німецького слова «pfand», яке дослівно перекладається як «застава». Такі автомати можуть визначати об’єм і вагу тари, а сканер – розпізнавати близько 30 тисяч штрих-кодів і в точності ідентифікувати об’єкт.

Дивіться відео, як працює фандомат:

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук