НАБУ перевірить кандидатів у судді оновленого Верховного суду на причетність до корупції

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) вивчить майновий стан кандидатів у судді Верховного суду України, щоб в оновлену судову владу не потрапили люди з корупційними ризиками.

В інтерв’ю «Інтерфакс-Україна» директор НАБУ Артем Ситник нагадав, що в жовтні починається конкурс з формування нового Верховного Суду, який буде наступним кроком у судовій реформі.

«Ми як правоохоронний орган, який має також і аналітичну функцію, плануємо активно брати участь в цьому процесі. У нас підписано Меморандум з Вищою кваліфікаційною комісією суддів, і ми використовуватиме свої можливості для того, щоб максимально вивчити кандидатів і не допустити проникнення в нову судову владу людей з корупційними ризиками», – сказав він.

Відповідаючи на запитання про те, в якому форматі братиме участь НАБУ у формуванні нового складу Верховного суду Ситник пояснив, що Бюро складатиме досьє на кандидатів і передаватиме їх до Вищої кваліфікаційної комісії суддів. «Ми покажемо, як дослідили майновий стан того чи іншого кандидата, чи може цей кандидат пояснити походження свого майна», – наголосив директор Бюро.

За його словами, такі ж досьє можуть передавати і громадські активісти, які проводять свої розслідування.

«Я думаю, що спільними зусиллями ми дамо той результат, якого очікує від нас суспільство, і ми очікуємо як правоохоронці», – підсумував директор НАБУ.

Нагадаємо, судова реформа передбачає ліквідацію вищих спеціалізованих судів та Верховного суду і створення нового Верховного суду з касаційними палатами. Верховний суд оскаржує цю реформу в Конституційному суді.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук