Набула чинності перша угода СОТ щодо лібералізації світової торгівлі

СвітРоман Ганкевич, 23 лютого 20171710
Набула чинності перша угода СОТ щодо лібералізації світової торгівлі
фото DT.ua
Угода передбачає спрощення митних формальностей, згортання субсидій, розширення допомоги країнам, що розвиваються, і полегшення доступу до світових ринків для бідних країн

Перша багатостороння угода в рамках Світової організації торгівлі (СОТ), спрямована на лібералізацію глобальної торгівлі, набрала чинності. Як повідомили у штаб-квартирі СОТ у Женеві у середу, 22 лютого, Угода про спрощення процедур міжнародної торгівлі (TFA - Trade Facilitation Agreement) ратифікована більш ніж двома третинами зі 164 членів організації, що було необхідно для набрання нею чинності.

Як зазначається, угода стала чинною після того, як її ратифікували більше двох третин учасників СОТ. Глава СОТ Роберту Азеведу очікує, що новий договір стимулює зростання світової економіки на 0,5% в рік.

Слід зазначити, що угода, яку прийняли під час конференції на Балі в 2013 році, передбачає спрощення митних формальностей, згортання субсидій, розширення допомоги країнам, що розвиваються, і полегшення доступу до світових ринків для бідних країн.

Нагадаємо, що у лютому Україна подала позов в СОТ проти РФ через обмеження транзиту. За оцінками експертів, близько 79% експортних поставок з України до Казахстану та 95% до Киргизстану зазнали негативного впливу від обмежень та часткової заборони з боку РФ. Прямі втрати від обмежувальних заходів Росії склали понад 400 млн доларів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук