Набули чинності нові правила видачі українцям шенгенських віз

Відтепер для отримання шенгенської візи доведеться здавати біометричні дані

Набули чинності нові правила видачі українцям шенгенських віз
фото cheap-trip.eu

З 23 червня в дипломатичних представництвах і консульських установах країн-членів ЄС в Україні вводиться обов'язкова процедура збору біометричних даних при оформленні шенгенських віз.

Як повідомляє МЗС України, розгортання Візової інформаційної системи ЄС передбачає, що при поданні заявок на отримання шенгенських віз буде відбуватися зняття оцифрованих відбитків пальців і оцифрованих фотографій.

Згідно з новими правилами, біометрична інформація заявника буде зберігатися протягом 59 місяців і використовуватися під час обробки всіх подальших звернень упродовж цього періоду, а після закінчення цього терміну заявнику знову доведеться надавати такі дані.

В рамках дії ВІС від вимоги надання біометричних даних звільняються:

а) діти у віці до 12 років;

б) особи, для яких надання відбитків пальців фізично неможливо;

в) глави держав і урядів, члени національних урядів з їх дружинами/чоловіками, які супроводжують їх, а також члени їхніх офіційних делегацій у разі наявності запрошення від урядів держав - членів ЄС або міжнародних організацій для офіційних цілей;

г) суверени та інші високопоставлені члени королівської родини у разі наявності запрошення від урядів держав - членів ЄС або міжнародних організацій для офіційних цілей.

«Процедура зняття відбитків пальців буде здійснюватися виключно на авторизованому обладнанні, що є гарантією запобігання будь-яких зловживань отриманою інформацією. Право проведення такої процедури мають консульські установи держав-членів, а також візові центри», – зазначили в МЗС.

У той же час, шенгенські візи, отримані до 23 червня 2015 року, залишаться дійсними до зазначеного в них строку.

Варто зазначити, що така система розгортається 23 червня у всіх країнах «Східного партнерства», куди, крім України, входять Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Грузія й Молдова.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук