Набув чинності безвізовий режим України з ЄС

СуспільствоАндрій Стець, 11 червня 20176601

У ніч на 11 червня громадяни України з біометричними паспортами отримали право на безвізові поїздки в країни ЄС і деяких окремих членів Шенгенської зони.

Європейські держави, які мали скасувати візовий режим для громадян України, зробили це в чотири етапи протягом ночі. В кожній державі рішення набирало чинності за місцевим часом, який відмінний від українського.

Так, рівно опівночі за київським часом скасували візи для українців такі країни, як Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва, Румунія, Болгарія, Греція і Кіпр.

Через годину рішення про безвіз набрало чинності на території більшої частини європейських країн: Австрії, Бельгії, Данії, Іспанії, Італії, Ліхтенштейну, Люксембургу, Мальти, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Словаччини, Словенії, Угорщини, Франції, Хорватії, Чехії, Швейцарії і Швеції.

О 2:00 ночі за київським часом кордон для громадян України відкрила Португалія. О 3:00 – Ісландія, яка не входить до складу ЄС, але є державою-членом Шенгену.

Останньою країною, на території якої запрацював безвізовий режим, стала Гренландія (вона не є ні членом ЄС, ні Шенгену; острів є автономною частиною Данії, а тому і скасує візи). У портах Гренландії безвіз вступив в дію з 3:00 ночі (східне узбережжя) до 6:00 (військова база Thule на західному узбережжі острова).

До слова, напередодні на урочистостях з нагоди безвізу, які відбулися в Києві, президент Петро Порошенко заявив, що безвізовий режим з Європейським Союзом знаменує остаточний розрив України з авторитарним «руським миром».

«Насправді це набагато більше, ніж початок нового року, бо ми з вами, український народ і вся Україна вступаємо в іншу історичну епоху. Ця подія знаменує остаточний розрив нашої держави з російською імперією, а українського демократичного світу – з авторитарним «руським миром», – зазначив президент.

«Прощай, немытая Россия, страна рабов, страна господ. И вы, мундиры голубые, и ты, им преданный народ», – процитував Порошенко російського поета Михайла Лермонтова.

«Я окремо хочу звернутися до тих росіян, які в умовах жорсткої імперської диктатури знаходять в собі мужність засуджувати російську агресію проти України, знаходять в собі мужність вимагати демократичних прав і свобод», – додав голова держави.

Нагадаємо, рішення про скасування в'їзних віз для українців до Євросоюзу була підписане в Страсбурзі 17 травня 2017 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук